Wystawa podsumowująca projekt Erasmus+

W dniach 12 i 13 grudnia zorganizowana została wystawa podsumowująca projektu Erasmus +. Wykwalifikowana Kadra Kluczem do Sukcesu Szkoły to przedsięwzięcie realizowane od czerwca 2016 roku do grudnia 2017 przez Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Giemlicach. W ramach dofinansowania otrzymanego w ramach projektu, kadra szkolna miała możliwość uczestniczyć w szkoleniach międzynarodowych na terenie Wielkiej Brytanii, Malty oraz Irlandii.

Jednym z rezultatów projektu była wystawa podsumowująca wszystkie mobilności zagraniczne uczestników. Dzięki temu, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z  najważniejszymi informacjami oraz kulturą państw, w których odbyły się szkolenia zagraniczne. Podczas wystawy nie zabrakło zdjęć, map, ulotek, pocztówek i pamiątek przywiezionych prosto z Oxfordu, Malty i Dublina. Wystawa okazała się być bardzo atrakcyjną lekcją kulturową w języku angielskim, uczniowie wykazali się dużą ciekawością i chętnie poszerzali swoją wiedzę na temat krajów Europejskich. Dzięki temu działaniu, nauczyciele mogli w niecodzienny sposób podzielić się z uczniami wiedzą zdobytą podczas wyjazdów zagranicznych.

Na zakończenie projektu zorganizowane zostały również dwa konkursy językowe, w których wziąć może każdy chętny uczeń naszej szkoły. Młodszych uczniów zapraszamy do konkursu plastycznego pt. „Wielka Brytania”, uczniowie klas IV-VII mogą zaś przystąpić do konkursu wiedzy na temat Wielkiej Brytanii, Malty oraz Irlandii. Wszystkie pytania zostały opracowane w oparciu o informacje zamieszczone na wystawie. Dla laureatów konkursu przewidujemy atrakcyjne nagrody, które z pewnością okażą się pomocne w dalszej nauce języka angielskiego. Regulaminy konkursów dostępne są w szkole oraz na stronie internetowej w zakładce Erasmus+. Zachęcamy do udziału!

Tekst: Małgorzata Margulewicz
Zdjęcia: Dorota Gawrońska