Innowacja pedagogiczna z języka angielskiego

W związku z realizacją projektu Erasmus+ opracowana została innowacja pedagogiczna z języka angielskiego, która będzie realizowana w roku szkolnym 2017/2018.

Podsumowanie innowacji:

Opisywana innowacja ma na celu zaprezentowanie korzyści płynących z wprowadzenia nowatorskich metod i form pracy w nauczaniu języka angielskiego. Eksperymentalne nauczanie jzyka angielskiego oparte na metodzie projektu eTwinning, Let’s explore English together jest innowacją opracowaną przez Małgorzatę Margulewicz, nauczycielkę języka angielskiego, która brała udział w wyjazdach szkoleniowych w ramach programu Erasmus+. Działanie to jest innowacją o charakterze organizacyjno-metodycznym skierowaną do uczniów klasy III pierwszego etapu edukacyjnego. Czas trwania innowacji obejmuje rok szkolny 2017/2018. Głównym założeniem koncepcji jest unowocześnienie i wzbogacenie metod i form pracy poprzez zastosowanie elementów pracy projektowej oraz wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Idea tematyki i formy innowacji stanowi jeden z rezultatów realizacji projektu Erasmus + Wykwalifikowana Kadra Kluczem do Sukcesu Szkoły w ramach akcji Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej w sektorze Edukacja Szkolna. Oczekuje się, że realizacja niniejszej innowacji przyczyni się do osiągnięcia założonych celów w ramach projektu Erasmus+. Główny priorytet przedsięwzięcia dotyczy zmodernizowania i unowocześnienia placówki poprzez podniesienie poziomu jakości kształcenia oraz poprawę wyników nauczania języka angielskiego. Nadrzędnym celem innowacji jest zwiększenie motywacji uczniów do uczenia się języka angielskiego poprzez wprowadzenie elementów idei pracy projektowej oraz stosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy z uczniami. Opisywana innowacja poprzedzona została dokładną analizą systemu i programu nauczania, potrzeb szkoły i uczniów oraz przeprowadzonych diagnoz w placówce. W realizacji koncepcji wykorzystana zostanie współpraca z europejskimi szkołami podstawowymi z Francji oraz Turcji nawiązana za pośrednictwem platformy eTwinning. Do ewaluacji założonych w innowacji celów posłuży analiza wyników nauczania, ankiety przeprowadzone wśród rodziców, rozmowy z uczniami oraz rodzicami, oraz obserwacja postępów uczniów.