Warsztaty z LearningApps - wdrażanie nowych umiejętności zawodowych zdobytych podczas szkolenia Erasmus+

Wraz z początkiem nowego semestru nasi uczniowie zostali zapoznani z nowoczesnymi narzędziami, które można wykorzystać w procesie nauczania. Klasa VI podczas wspomnianych zajęć uczestniczyła w warsztatach dotyczących korzystania z oraz tworzenia aplikacji do nauki języka angielskiego. Realizacja tego działania jest efektem wiedzy i umiejętności zdobytych przez Panią Małgorzatę Margulewicz w trakcie wyjazdu zorganizowanego przez  Executive Training Institute, ESE Building, Paceville Avenue, St Julians, STJ 3103,  Malta (In-service Training – Empowerment in ICT Skills/Doskonalenie zawodowe - Rozwijanie umiejętności ICT).

LearningApps.org jest aplikacją Web 2.0 wspierającą proces uczenia się i nauczania za pomocą interaktywnych modułów. Uczniowie klasy VI nie tylko zapoznali się z instrukcjami, jak należy korzystać z aplikacji dostępnych w Internecie, ale również dowiedzieli się, jak samodzielnie wykonywać aplikacje, z których później mogą skorzystać ich koledzy oraz koleżanki. Trzeba przyznać, że nowa inicjatywa okazała się bardzo atrakcyjna dla uczniów, którzy bardzo chętnie zaangażowali się w to działanie. Bez wątpienia wykorzystywanie TIK w procesie nauczania zwiększa motywację uczniów do nauki oraz wpływa pozytywnie na osiągane wyniki w nauce. W związku z tym, stosowanie narzędzie TIK podczas zajęć jest systematycznie wdrażane do procesu nauczania w naszej szkole.

Galeria zdjęć: