Etap Gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się 24 kwietnia 2015 r. w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich.
W konkursie wzięło udział 22 uczestników, 16 ze szkół podstawowych: Wocław, Giemlic, Cedrów Małych i Cedrów Wielkich oraz 6 uczniów z gimnazjum: Cedrów Wielkich i Cedrów Małych. W komisji zasiedli: naczelnik wydziału starszy aspirant sztabowy – Robert Nowicki, młodszy aspirant – Piotr Wątka, starszy posterunkowy – Magdalena Kosater, posterunkowy – Katarzyna Michałkiewicz, posterunkowy – Karol Kościuk. Opiekę medyczną sprawował ratownik medyczny – Tomasz Gryn.
Turniej składał się z czterech części:
Części teoretycznej - podczas której należało wykazać się wiedzą na temat ruchu drogowego rozwiązując test.
Części praktycznej – w trakcie której należało pokonać rowerowy tor przeszkód. Składający się z slalomu z ograniczeniem, slalomu kółkowego „żmijka, równoważni, rynny, korytarza z desek i najtrudniejszej przeszkody – ósemki.
Pomocy przedmedycznej – podczas której uczestnicy udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej w pozorowanych sytuacjach.
Przejazdu przez miasteczko ruchu drogowego w Cedrach Wielkich – każdy uczestnik po wylosowaniu trzech z 6 punktów musiał przejechać miasteczko zgodnie z przepisami ruchu drogowego zatrzymując się odpowiednio przy punktach przez siebie wcześniej wylosowanych. Mimo silnego wiatru wszystkim uczestnikom udało się pomyślnie ukończyć turniej.
Klasyfikacja ogólna turnieju przedstawia się następująco:
Szkoła Podstawowa:
I miejsce – Szkoła Podstawowa Cedry Małe
II miejsce – Szkoła Podstawowa Wocławy
III miejsce – Szkoła Podstawowa Cedry Wielkie IV miejsce – Szkoła Podstawowa Giemlice
Z naszej szkoły w turnieju wzięli Marika Nakonieczna, Oliwia Michta, Kacper Chajbos i Sebastian Łagowski, którzy przeszli szkolne eliminacje.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i drobne upominki. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary.
Dnia 22.04.15r dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na wycieczkę szkolną do Gdańska. Głównym punktem wycieczki był spektakl w Teatrze Miniatura pt. „Siedmiu krasnoludków”. Opowiada on historię znaną z baśni braci Grimm, jednak zupełnie inaczej. Bo oto nie Śnieżka, a krasnoludki są głównymi bohaterami bajki, czyli Jasiek, Wiesiek, Czesiek, Stasiek, Misiek, Zdzisiek oraz Roman. Na co dzień zajęte sobą i zabawami, dbają głównie o to, by każdy miał prawo być taki, jaki chce. Ale... króla nigdzie nie ma, a królowa wprowadza zmiany, które mieszkańcom bardzo się nie podobają. Kiedy drogi w lesie mają być wyasfaltowane, a krasnoludki muszą ubrać jednakowe czerwone kubraczki, postanawiają coś z tym zrobić... Autorzy spektaklu wykazali się niezwykłą pomysłowością przedstawiając krasnoludki w trzech postaciach: jako aktorów, niewielkie kukiełki oraz lalki tamareski. Ciekawa gra aktorów, niezwykła scenografia oraz fascynująca muzyka sprawiły, że dzieci z zainteresowaniem i dużą przyjemnością oglądały to zabawne i mądre przedstawienie.
Po przedstawieniu poszliśmy na przystanek i wsiedliśmy do tramwaju, jadącego na gdańską Starówkę. Okazało się, że przejazd najnowocześniejszym taborem tramwajowym dostarczył dzieciom ogromnej radości. Były bardzo zadowolone. I tak dotarliśmy na Stare Miasto w Gdańsku. Tu było mnóstwo miejsc do zobaczenia. Wybraliśmy spacer „Drogą Królewską” oraz jej okolice. Miało to na celu rozbudzenie zainteresowania Gdańskiem i jego architekturą. Dzieci obejrzały Ratusz Głównego Miasta, Bazylikę Mariacką, Zbrojownię, spacerowały Długim Pobrzeżem, przeszły przez Złotą i Zieloną Bramę. Przy Fontannie Neptuna zrobiły pamiątkowe zdjęcie.
Wycieczka podobała się przedszkolakom, o czym świadczyły zadowolone twarze dzieci. Szczęśliwi i pełni nowych doznań, pomimo zmęczenia najmłodsi uczniowie naszej szkoły wrócili do domów.
11 maja 2015 roku uczniowie klas III, IV oraz VI odwiedzili schronisko OTOZ dla zwierząt w Tczewie. Celem wycieczki było przekazanie żywności oraz zabawek dla zwierząt zebranej podczas zbiórki zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.
Dzięki pomocy uczniów oraz rodziców mogliśmy wesprzeć bezdomne zwierzęta. Podczas wizyty w schronisku uczniowie mogli również zapoznać się z obowiązkami pracowników schroniska oraz możliwością dołączenia do wolontariatu.
Wszystkim osobom, które włączyły się w naszą akcję bardzo dziękujemy!
Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 16. 04. 2015r pojechały na wycieczkę szkolną do Centrum Hewelianum w Gdańsku. Usytuowane w samym sercu miasta Centrum Hewelianum, to nowoczesny obiekt naukowy, mieszczący się w zabytkowych obiektach architektury militarnej. Centrum zajmuje się popularyzacją nauki, organizując interaktywne i multimedialne wystawy pokazujące w nowoczesny sposòb inne oblicza nauki. Pomagają one zrozumieć dzieciom fizykę, astronomię czy matematykę. W tym miejscu nauka łączy się z zabawą.
Pobyt w Centrum rozpoczęły od poznania bajkowego Laboratorium Pana Kleksa. Kiedy dzieci weszły do zaczarowanej krainy Bajdocji, na ich twarzach malował się zachwyt i radość. Próbowały wejść do wielkiego kłębka nici i spotkać się z ,, Kaczką Dziwaczką,, albo też przenieść się na stoisko pełne mówiących warzyw, znajdujących się ,, Na straganie,,. Tak, tak to była prawdziwa Bajkolandia.
Następnie dzieci ubrały się w skafandry astronautów, by wybrać się w niezapomnianą podróż statkiem Kleksolot, prosto na Księżyc. Nasi mali astronauci postawili pierwszy krok na srebrnym globie, wbili flagę Centrum Hewelianum oraz pobrali próbki księżycowego gruntu. Po powrocie na Ziemię zbadali je pod mikroskopem w Kleksolabie. Podczas zajęć dzieci korzystały z aplikacji multimedialnej sterowanej gestami.
Po zajęciach podziwialiśmy piękną panoramę Gdańska z Góry Gradowej, która wiosną prezentuje się imponująco. Na zakończenie dzieci bawiły się na placu zabaw pod Górą Gradową.
Wycieczka była bardzo udana, dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy. Do domu wróciły zafascynowane bajkowym laboratorium i zadowolone. Wyjazd ten na długo zostanie w ich pamięci.
„Mniam, mniam” - taki tytuł miał spektakl profilaktyczny, który zaprezentowali nam w piątek 8 maja 2015 roku, aktorzy z Grupy T z Torunia. Tematyką spektaklu było zdrowe odżywianie się. Przedstawienie w wesoły sposób pokazało uczniom, że nie wolno jeść dużo słodyczy, a lepiej jeść warzywa. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali piosenkę „Warzywa jem”, przy akompaniamencie zespołu złożonego z naszych uczniów, grających na „warzywnych instrumentach”.
„Zauroczeni, Zakorzenieni, Zażuławieni” taki tytuł nosił konkurs plastyczny, organizowany przez Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gdańskim w ramach programu Żuławy. Lubię to!
Celem konkursu było zwrócenie uwagi na wartości dziedzictwa kulturowego Żuław oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i twórczego wyrażania powodów do dumy z bycia Żuławiakiem. Uroczyste wręczenie nagród z tego konkursu odbyło się 30 kwietnia. Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie, którzy otrzymali wyróżnienia poza regulaminowe. Byli to Dawid Łaguna z klasy I, Julia Przybylska i Kacper Wojtalik z klasy III oraz Dawid Przybylski z klasy IV.
30 kwietnia delegacja z klas I-III wzięła udział w uroczystej gali finałowej konkursu plastycznego pt. „Jem owoce i warzywa, bo to dobrze na mnie wpływa”. Organizatorem tego konkursu była już po raz czwarty firma SALVIT-PRIMA, która dostarcza nam owoce oraz mleko. Uroczystość odbyła się na Stadionie PGE Arena w Gdańsku. Zanim sala konferencyjna wypełniła się gośćmi mogliśmy obejrzeć stadion z tarasu dla vipów oraz pobawić się na dmuchanym placu zabaw. Nie zabrakło również poczęstunku, w postaci owoców i soków. Każdy, kogo praca zakwalifikowała się do konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę pocieszenia.
16 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego Starosta Gdański Stefan Skonieczny wręczył nagrody laureatom konkursu „Powiatowa Kartka Świąteczna - kartka wielkanocna”.
Była to II część XII edycji konkursu na Powiatową kartkę świąteczną organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim wspólnie z Gimnazjum Nr 1 w Pruszczu Gdańskim. W tej części uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Powiatu przygotowywali kartki wielkanocne. Spośród 57 prac, 13 marca b.r. komisja konkursowa wyłoniła trzech najlepszych oraz przyznała 16 wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazły się uczennice z naszej szkoły Amelia Radomska z kl. I oraz Angelina Traskowska z kl. VI. Cieszymy się ogromnie z kolejnych sukcesów naszych koleżanek i serdecznie im gratulujemy.
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do kolejnego konkursu plastycznego pt. „Cedry Wielkie – Gmina przyjazna transportowi”, zorganizowanego przez Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu oraz Grupę Doradczo – Audytorską Polska Sp. z o.o.
W dniu 22. 04. 2015 roku podczas apelu pan dyrektor Tomasz Szlak wręczył nagrody laureatom.
W kategorii klas I – III nie mieliśmy sobie równych i zajęliśmy całe podium: III miejsce zajęła Wiktoria Chechła z klasy I, II miejsce – Kajetan Płotka również z klasy I, I miejsce – Stanisław Michta z klasy III.
Natomiast w kategorii klas IV - VI , I miejsce zajęła Dominika Maciejak z klasy VI.
Wszystkim, którzy wykonali pracę, dodatkowo przyznano małe nagrody pocieszenia w postaci przyrządu do robienia baniek mydlanych.
Uczniowie klasy I oraz IV wzięli udział w zajęciach w Miasteczku Ruchu Drogowego w Cedrach Wielkich. Pierwszaki zdobywały kolejną sprawność z projektu MAŁY MISTRZ pod nazwą „turysta – rowerzysta”. Natomiast starsi mogli doskonalić manewry oraz zmierzyć się z przepisami ruchu drogowego w praktyce. Na pewno pozwoli to właściwie przygotować się do egzaminów na kartę rowerową. Poza tym jest to dobry nawyk spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu i promowania zdrowego stylu życia. Mimo wietrznej pogody, zajęcia sprawiły uczniom wiele frajdy.
Uczennica klasy VI Bogumiła Müller zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI, w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich pt: „Portret Jana Pawła II”. W konkursie licznie udział wzięły dzieci z przedszkoli i szkół z terenu naszej gminy. Nagrodą była książka o życiu Jana Pawła II.
Już po raz dziesiąty spotkaliśmy się na Gminnym Konkursie Recytatorskim, który organizuje nasza Szkoła. Konkurs jest skierowany do uczniów przedszkoli i szkół podstawowych z terenu gminy Cedry Wielkie. W ciągu tej dekady usłyszeliśmy wiersze o rozmaitej tematyce. Były to m.in. utwory o duszkach, wynalazkach, imionach, ptakach, muzyce czy sporcie. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem : SŁODYCZE. Wokół kuszącej, utrzymanej w pastelowej tonacji, dekoracji, przypominającej baśniową fantastykę, dzieci i młodzież prezentowała własną interpretację „smacznych„ wierszy. Nad przebiegiem imprezy czuwało jury w składzie:
- pani Marzena Nieczuja – Urbańska – aktorka Teatru Wybrzeże;
- pani Joanna Kowalczyk – Kierownik Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Pruszczu Gdańskim;
- pani Elżbieta Gerlecka – Dyrektor „Słonecznych Okienek” Przedszkolnych w gminie Cedry Wielkie.
Komisja po burzliwych obradach przyznała następujące miejsca oraz wyróżnienia:
Kategoria klas 0 – 5 –latki
I miejsce : Kinga Tomaszewska,
II miejsce : Mikołaj Maciejewski,
Wyróżnienia: Szymon Jastrzębski, Aleksandra Korytnicka, Magdalena Kowalska.
Kategoria klas 0 – 6- latki
I miejsce : Joanna Jankowska,
II miejsce : Alex Sienkiewicz,
Wyróżnienia: Kornelia Skowron, Amelia Stach, Michał Więckiewicz.
Kategoria klas I
I miejsce : Anastazja Jaszczyk,
II miejsce : Marcelina Grzylewska,
III miejsce : Daria Zielińska,
Wyróżnienia: Marta Bzdzikot, Wiktoria Chechła.
Kategoria klas II
I miejsce : Michalina Górna,
II miejsce : Antonina Gosłowska,
III miejsce : Julia Szydlik,
Wyróżnienia: Martyna Cyszke, Julia Jankowska.
Kategoria klas III
I miejsce : Julia Przybylska,
II miejsce : Krzysztof Mozol,
Wyróżnienia: Igor Fąfara, Weronika Nawrocka, Julia Peda.
Kategoria klas IV
I miejsce : Natalia Olechnowicz,
II miejsce : Maksymilian Tołwiński
Wyróżnienia: Amelia Gleba – Sawicka, Podkowska.
Kategoria klas V
I miejsce : Kinga Obrębska,
II miejsce : Julia Szerszeń,
III miejsce : Zuzanna Kobierska,
Wyróżnienia: Oliwia Michta.
Kategoria klas VI
I miejsce : Krzysztof Skrodiuk,
II miejsce : Maja Bukowska,
III miejsce : Dominika Maciejak,
Wyróżnienia: Adam Chara.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Nagrody książkowe wręczali laureatom członkowie jury oraz Wójt gminy Cedry Wielkie – Janusz Goliński.
Organizatorzy zadbali o to, aby, mimo tematyki konkursu, nie zdominowały go słodkości. Dlatego podczas przerwy uczestnicy i zaproszeni goście mogli posilić się zdrowymi kanapkami oraz owocami. Konkurs już za nami, a niektórzy myślą o tym, jak zaskoczyć w przyszłym roku wszystkich nowym, oryginalny tematem.
Dnia 18 marca 2015 roku w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich odbyły się gminne eliminacje do XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.
Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat technik pożarniczych, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji samej straży pożarnej.
Z naszej szkoły w konkursie wzięło 5 osób : Brzozowska Oliwia, Maciejak Dominika, Muller Bogumiła, Więcek Nikola i Mularczyk Jakub.
Uczestnicy mieli za zadnie rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę z zakresu pożarnictwa. Uczniowie z najlepszymi wynikami wzięli udział w dogrywce o najlepsze miejsca, który polegał na ustnej odpowiedzi przed komisją konkursową. Do dogrywki zakwalifikowała się Oliwia Brzozowska, która ostatecznie po długiej serii pytań zajęła III miejsce
W tegorocznym turnieju laureatami zostali :
I miejsce – Antoni Czuba, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziem Polskich w Wocławach
II miejsce – Adam Gański, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziem Polskich w Wocławach,
III miejsce – Oliwia Brzozowska, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Giemlicach
Dnia 20 marca uczniowie naszej szkoły pożegnali zimę. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dopięli wszelkich starań aby Pierwszy Dzień Wiosny był wyjątkowo radosnym dniem.
W całej szkole zrobiło się kolorowo ponieważ każda klasa ubrana była we wcześniej wylosowane kolory wiosny: żółty, zielony, niebieski, pomarańczowy, fioletowy i biały. Podczas apelu, Natalia Olechnowicz, przedstawicielka SU opowiedziała o tradycjach związanych z Pierwszym Dniem Wiosny.
Następnie uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami mieli za zadanie przygotować marzanny. Trzeba przyznać, że wszyscy naprawdę bardzo się postarali i wykazali dużą kreatywnością. Po prezentacji swoich marzann, uczniowie wybrali się na krótki spacer podczas, którego głośno odpędzali zimę krzycząc „Żegnaj zimo, witaj wiosno!”. Aby tradycji stało się zadość, wszystkie marzanny zostały spalone. Miejmy nadzieję, że po tak hucznym pożegnaniu zimy, wiosna szybko nadejdzie!
Już po raz dziesiąty nasza szkoła jest organizatorem Gminnego Konkursu Recytatorskiego, w którym biorą udział uczniowie szkół podstawowych i dzieci z przedszkoli terenu gminy Cedry Wielkie. W tym roku motywem przewodnim będą SŁODYCZE. Impreza cieszy się dużą popularnością, jednak tylko jeden przedstawiciel, w każdej grupie wiekowej, może reprezentować każdą szkołę, jak i przedszkole. W związku z tym 9 marca 2015r. odbyły się u nas szkolne eliminacje, które pozwoliły jury wyłonić zwycięzców – naszych reprezentantów. Oto wyniki konkursu:
Klasa 0
5 – latki:
I miejsce – Szymon Jastrzębski „Lody”,
II miejsce – Marta Fornalczyk „Lody, lody waniliowe”
III miejsce – Anna Pietraszyńska „O zajączkach”
6- latki:
I miejsce – Michał Więckiewicz „Lody”
II miejsce – Agnieszka Michta „O pączkach”
III miejsce – Max Ullenberg „O pączkach”
Klasa I
I miejsce – Wiktoria Chechła „Mistrz”
II miejsce – Amelia Radomska „Mistrz”
III miejsce- ex aequo: Dawid Łaguna i Kajetan Płotka w wierszu „ Lody na patyku”
Klasa II
I miejsce – Julia Jankowska „Wujek czarodziej”
II miejsce – ex aequo: Kinga Walenczikowska , Marcin Jankowski ,Kuba Kowalkowski w wierszu „Wujek czarodziej”
III miejsce – Kamil Banasiak „Wujek czarodziej”
Klasa III
I miejsce – Julia Przybylska „Łakomczuszek”
II miejsce – Emilia Olechnowicz „Krzyś słodyczoholik”
III miejsce – Natalia Zeller „Czekolada”
Klasa IV
I miejsce – Natalia Olechnowicz „ Przy wielkanocnym stole”
Klasa V
I miejsce – Oliwia Michta „ Oda lodowa”
II miejsce –Wiktoria Kosmala „Oda lodowa”
III miejsce- ex aequo: Sandra Walenczykowska i Jakub Mularczyk w wierszu „ Najlepsza babcia”
Klasa VI
I miejsce – Dominika Maciejak „Ciasto drożdżowe”
II miejsce – ex aequo: Bogusława Müller i Oliwia Brzozowska w wierszu „ Ciasto drożdżowe”
III miejsce- Nikola Więcek „Przy wielkanocnym stole”
Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich grupach wiekowych będą reprezentowali szkołę podczas obchodów X Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Ale pycha!” Nie zapominajmy jednak o wszystkich, którzy wystąpili podczas szkolnych eliminacji . Im także należą się gratulacje. Gratulujemy WSZYSTKIM uczestnikom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku też zechcą wziąć udział w konkursie recytatorskim. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za naszych przedstawicieli, aby występ na scenie sprawił im przyjemność , a trema nie zakłóciła recytacji. POWODZENIA !!!
Na początku roku szkolnego 2014 / 2015 nasi uczniowie odpowiedzieli na apel Koła Łowieckiego „ Hodowca” , działającego na terenie między innymi naszej gminy, i zbierali owoce dębu, czyli żołędzie – przysmak dzikich zwierząt. Niektórzy szukali ich wokół terenu naszej placówki i przynosili je w kieszeniach, inni sukcesywnie gromadzili owoc do owocu, po czym dostarczali szkole pełne siatki czy pudła. Najwytrwalsi z nich - mali i duzi zgromadzili w sumie ok. 80 kg. Przedstawiciele Koła nie kryli zdumienia, widząc ilość zebranych żołędzi. W ramach rewanżu odwiedzili nas. Z przygotowanej prezentacji multimedialnej uczniowie dowiedzieli się, jakie obowiązki wykonują myśliwi. Dzieci mogły się przekonać, jak ważne jest przygotowanie prowiantu dla zwierząt jesienią i że ich praca nie poszła na marne. Dzięki nim zwierzęta mogły przetrwać najtrudniejszy dla nich czas, czyli zimę. Każdy z uczniów, który pomógł w zdobywaniu żołędzi otrzymał dodatkowo słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku liczba chętnych, gromadzących żołędzie, wzrośnie i do akcji przyłączy się cała społeczność szkolna.
W dniach 25 i 26 lutego br. w ramach piątej edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego w Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Pruszczu Gdańskim odbył się I etap eliminacji – Konkurs Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział uczniowie z terenu powiatu gdańskiego – wśród 17 szkół znaleźli się także i nasi koledzy i koleżanki. Wszyscy zgromadzeni dzielnie walczyli o tytuł „Najpiękniej Czytającego”.
Pierwszego dnia czytały dzieci: Agata Gruźlewska – klasa I, Julia Jankowska – klasa II, Julia Przybylska – klasa III, a następnego dnia w zmaganiach brali udział uczniowie klas starszych: Natalia Olechnowicz – klasa IV, Sebastian Łagowski – klasa V, Oliwia Brzozowska – klasa VI.
I stało się … Uczennica klasy czwartej NATALIA OLECHNOWICZ zachwyciła swoimi umiejętnościami jury i zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej i tym samym udowodniła, iż potrafi pięknie czytać. Teraz uczestnicy przygotowują się do II etapu konkursu - do testu ze znajomości treści wybranej lektury, który odbędzie się w Bibliotece Pedagogicznej w Trąbkach Wielkich.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!! Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w pokonywaniu kolejnych etapów konkursowych zmagań.
Uczennica klasy I, Aleksandra Baranowska została wyróżniona w Konkursie Wojewody Pomorskiego pt. „Kartka Wielkanocna”.
Konkurs skierowany był do uczniów klas I i II szkół podstawowych publicznych i niepublicznych z terenu województwa pomorskiego. Polegał na wykonaniu projektu kartki o tematyce wielkanocnej, która zostanie przeznaczona do celów promocyjnych Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wpłynęło 636 rysunków z 60 szkół. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę oraz przyznała sześć wyróżnień. Wśród nich była kartka Oli.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 26 lutego 2015 roku w sali kominkowej Urzędu Wojewódzkiego. Wszystkich zgromadzonych powitał Pan wojewoda Ryszard Stachurski oraz wicewojewoda Michał Owczarczak. Dzięki uprzejmości organizatorów zostaliśmy dowiezieni na uroczystość i mogliśmy obejrzeć wnętrza Urzędu. Na pożegnanie laureaci oraz zaproszeni goście stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejną edycję konkursu.
W dniu 16 stycznia 2015 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu na Powiatową Kartkę Bożonarodzeniową. Była to już XII edycja konkursu, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim wspólnie z ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim. Co roku konkurs cieszy się dużą popularnością wśród uczniów Powiatu Gdańskiego – w tegorocznej edycji zgłoszono aż 71 prac. Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie. Agata Gruźlewska z klasy I zajęła III miejsce, a Julia Przybylska z klasy III wyróżnienie. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Moduł Realizowane projekty został zmodyfikowany