Szkolne Koło Wolontariatu

Nawigacja

  • Szalona zabawa w Loopy's World

    12.03.2016

     

     

     

    Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się do Rodzinnego Centrum Rozrywki Loopy's World. Już od samego rana wszystkich uczestników wyprawy roznosiła energia, a podróż do Gdańska Wrzeszcza bardzo się dłużyła. Kiedy autokar dotarł na miejsce, zniecierpliwieni udaliśmy się do szatni, następnie na plac zabaw. Jeszcze tyko zaznajomiliśmy się z obowiązującymi zasadami i zaczęła się szalona zabawa. Atrakcji było wiele. Siedem zjeżdżalni o różnym stopniu trudności, trampoliny, tunele i tajemnicze przejścia, tory przeszkód, mostki oraz pochylnie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chłopcom do gustu przypadły armatki na piłeczki, dziewczynkom raczej zjeżdżalnie. Wszystkim podobał się basen z kulkami. W chwili odpoczynku w restauracji podano frytki i lemoniadę. Po przekąsce na nowo rozpoczęła się zwariowana zabawa. Szybko upłynął czas w Loopy's World. Zmęczeni, spoceni, ale w doskonałych humorach powróciliśmy do domów.

     

    Zapraszamy do galerii zdjęć:

     

     

    Tekst i zdjęcia: Dorota Gawrońska

  • VI Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Z książką na Ty” Konkurs Pięknego Czytania

    12.03.2016

    VI Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Z książką na Ty”

    Konkurs Pięknego Czytania

     

    W dniach 8 - 10 marca 2016 roku w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim odbył się trzydniowy „Konkurs Pięknego Czytania”. W konkursie udział wzięło 101 uczniów z 19 szkół podstawowych powiatu gdańskiego.


    Jury brało przyjęło następujące kryteria oceny : płynność czytania, poprawność artykulacji głosek, tempo czytania (pauzowanie, interpunkcja) oraz dobór środków artystycznego wyrazu.


    Naszą szkołę dzielnie reprezentowali….


    Klasa 1- Michał Więckiewicz
    Klasa 2 – Agata Gruźlewska
    Klasa 3 – Dominik Lemiesz
    Klasa 4- Julia Przybylska
    Klasa 5- Natalia Olechnowicz
    Klasa 6- Wiktoria Kosmala


    Miło nam poinformować, że Natalia Olechnowicz zdobyła III miejsce na etapie pięknego czytania.

     

    Wioleta Wilk

  • Ferie w Giemlicach

    Ferie w Giemlicach
    24.02.2016

    W pierwszym tygodniu ferii dzieci i młodzież z Giemlic i Długiego Pola mogli przychodzić do szkoły i spedzić miło czas. Każdy dzień zaczynał się od wspólnego śniadania a kończył ciepłym obiadem. Wśród atrakcji czekających na nich był ping-pong, konsola xbox, pracownia językowa, pracownia komputerowa oraz gry i zabawy. Specjalne podziękowania dla p. Anny Zatorskiej, p. Małgorzaty Margulewicz, ks. Janusza Mathea, p. Bartka Więckowskiego, p. Tomasza Szlak za poświęcenie swojego wolnego czasu i zagospodarowanie poszczególnych dni atrakcjami. Dziękujemy również p. Januszowi Golińskiemu - wójtowi, sołectwom Giemlice i Długie Pole za dofinansowanie posiłków podczas zajęć. Pani Katarzynie Dykowskiej za przywóz dzieci z Długiego Pola. Na sam koniec dziękujemy p. Krystynie Pabiasz i p. Anicie Walenczykowskiej za przygotowanie posiłków. 

     

    Zapraszamy do galerii zdjęć:

     

  • 24.02.2016

    W czasie ferii powstał film o naszej szkole, który zostanie przesłany zaprzyjażnionej szkole w Hiszpanii.

    Chcesz go zobaczyć?

     

  • FERIE ZIMOWE

     

    Szkoła w czasie 1 tygodnia ferii tj 15-19.02.2016 r. w godz: 9:00-13:00 organizuje wypoczynek zimowy w szkole. Serdecznie zapraszam wszystkie chętne dzieci. Dzieci z Długiego Pola będą dowożone przez Panią Katarzynę Dykowską. Chętni proszeni są o przybycie na przystanki o godz: 8:45.

     

    DYREKTOR SZKOŁY
    TOMASZ SZLAK

  • X Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Wojskowej "Młody Patriota"

     

    X Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Wojskowej "Młody Patriota"

     

    W dniu 9 lutego 2016r. w Bibliotece Gminnej w Trąbkach Wielkich odbył się X Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Wojskowej "Młody Patriota", którego organizatorami było Starostwo Powiatowe, Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich oraz GOKSiR w Trąbkach Wielkich. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas III-VI szkół podstawowych z terenu całego powiatu gdańskiego. Udział brali soliści oraz zespoły wokalne w składzie do 12 osób.

    Celem konkursu było kultywowanie tradycji patriotycznych wśród dzieci, popularyzacja śpiewania piosenek patriotycznych, umuzykalnienie i pobudzenie do zainteresowania muzyką, promowanie młodych talentów, integracja środowisk szkolnych oraz wymiana doświadczeń uczniów i nauczycieli.

     

    Utworem obowiązkowym dla solistów był utwór Maleo Reggae Rockers i Marika "Piosenka o Wojtku", a dla zespołów wokalnych "Hymn Sybiraków" do muz. Czesława Majewskiego. Drugi utwór wykonywany przez solistów i zespoły wokalne był dowolny.

     

    Solistów oraz zespoły wokalne oceniało jury w składzie: Anna Federowicz – piosenkarka, Anna Chmielewska – kustosz Gminnej Biblioteki Publicznej w Trąbkach Wielkich oraz Jacek Świs – prezes Stowarzyszenia Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego.

     

    Szkołę Podstawową im.Jana Brzechwy w Giemlicach reprezentowała uczennica V klasy – Natalia Olechnowicz, zajmując II miejsce wsród solistów za wykonanie piosenki obowiązkowej oraz utworu "Miasto" z repertuaru Ani Iwanek & Pati Sokół ft.Piotr Cugowski.

     

    Więcej informacji można znaleźć na stronie www.goksir-trabkiwielkie.pl

     

    Galeria zdjęć:

     

     

     

    Tekst:Sylwia Wronkiewicz

    Zdjęcia: Wiesław Kempa GZLZS Trąbki Wielkie

  • REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU MISTRZ SUDOKU

    REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

    ,,MISTRZ SUDOKU”

    CELE KONKURSU:

    Konkurs ma na celu popularyzację łamigłówek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. Zadowolenie z osiągniętego sukcesu, jakim jest samodzielne rozwiązanie łamigłówki, może zachęcić uczniów do ćwiczenia i poszukiwania rozwiązań innych problemów logicznych, matematycznych czy technicznych, pozwoli uwierzyć we własne możliwości.

    REGULAMIN:

    1.    Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas III - VI Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Giemlicach.

    2.    Konkurs będzie przeprowadzony w następujących kategoriach:

    Mistrz Sudoku – klasa III 

    Mistrz Sudoku - klasa IV

    Mistrz Sudoku - klasa V

    Mistrz Sudoku - klasa VI

    Szkolny Mistrz Sudoku – z klas III - VI

    3.    Organizatorem konkursu jest pani Halina Kamysz.

    4.    Uczestnicy rozwiązują samodzielnie otrzymane diagramy Sudoku w wyznaczonym przez organizatora czasie.

    5.    Należy stosować się do wszystkich uwag i poleceń organizatorów.

    6.    Uczestnik zobowiązany jest do zapoznania się (przed konkursem) z regulaminem konkursu.

    7.    Za niestosowne zachowania, tzn. niesamodzielne rozwiązywanie, przeszkadzanie innym lub inne zachowania budzące zastrzeżenia organizatorów, uczestnik może zostać wykluczony z konkursu.

    8.    W etapie II i III uczestnik sygnalizuje poprzez podniesienie ręki zakończenie pracy.

    9.    Uczniowie wypełniają diagram Sudoku ołówkiem, w przypadku błędu używają gumki, pola nieczytelnie wypełnione będą uznane jako błąd.

    PRZEBIEG KONKURSU:

    Szkolny konkurs SUDOKU składa się z trzech etapów:

    I ETAP – „TRENING”

    Uczniowie do 10 lutego 2016r. przygotowuję się do konkursu, np. wypełniając diagramy Sudoku zamieszczone na tablicy ogłoszeń, lub inne dowolne diagramy.           

     II ETAP – „PÓŁFINAŁY”

    11 lutego 2016 odbędą się półfinały w każdej klasie. Każdy uczeń otrzyma do wypełnienia dwa diagramy Sudoku o poziomie trudności łatwy. Należy przestrzegać regulaminu. Uczeń, który uzupełni diagram, sygnalizuje nauczycielowi podniesieniem ręki. Nauczyciel podchodzi, zapisuje obok nazwiska ucznia numer oddanej pracy. Czterech pierwszych uczniów z danej klasy, którzy poprawnie rozwiążą Sudoku przechodzi do finału. Odpowiedzialni za przeprowadzenie półfinałów będą nauczyciele mający zajęcia z daną klasą zgodnie z planem lekcji. Czas trwania I etapu: 35 minut.

    III ETAP – „FINAŁ”

    29 lutego 2016 odbędzie się finał szkolnego konkursu SUDOKU. Każdy uczeń otrzyma do wypełnienia trzy diagramy Sudoku, dwa o poziomie trudności łatwy i jeden o poziomie trudny. Należy przestrzegać regulaminu. Uczeń, który uzupełni diagram, sygnalizuje nauczycielowi podniesieniem ręki. Nauczyciel podchodzi, zapisuje obok nazwiska ucznia numer oddanej pracy. Czas trwania II etapu 45 minut.


    W finale wyłonieni zostaną zwycięzcy w każdej kategorii:


    W finale wyłonieni zostaną zwycięzcy w każdej kategorii:

    Mistrz Sudoku klasy III” – I miejsce

                                        oraz II i III miejsce klasy III,

    Mistrz Sudoku klasy IV” – I miejsce

     

                                       oraz II i III miejsce klasy IV,

     

    Mistrz Sudoku klasy V” - I miejsce

     

                                       oraz II i III miejsce klasy V,

     

    Mistrz Sudoku klasy VI” – I miejsce

     

                                       oraz II i III miejsce klasy VI.

     

    Finaliści I miejsca z każdej klasy zmagać się będą o tytuł „Szkolnego Mistrza Sudoku” .

     

    PRZEWIDZIANE NAGRODY:

     

    • Mistrz Sudoku” kl. III, kl. IV, kl. V, kl. VI – ocena celująca z matematyki + dyplom + nagroda rzeczowa.

    • II i III miejsce kl. III, IV, kl. V, kl. VI – ocena bardzo dobra z matematyki + dyplom + nagroda rzeczowa.

    • Pozostali finaliści – nagroda pocieszenia i ocena bardzo dobra z matematyki.

          

           Organizator: Halina Kamysz

  • Akcja zbieranie żołędzi i kasztanów rozpoczęta!!!

     

    W grudniu po raz drugi odwiedzili nas myśliwi z Koła Łowieckiego „Hodowca”. Tym razem spotkanie odbyło się poza szkołą. Zostaliśmy zaproszeni w plener. Dzięki uprzejmości myśliwych: pana Marcina Świątyńskiego, Marcina Więckiewicza i Wojciecha Mańkiewicza oraz przyjaznych rodziców: Annie Przybylskiej i Katarzynie Dykowskiej i naszemu wuefiście - panu Bartkowi Więckowskiemu, mogliśmy podziwiać żuławski krajobraz z perspektywy wału. Szóstoklasiści skorzystali z transportu samochodów terenowych, będących własnością myśliwych. Po przyjeździe na miejsce zapoznaliśmy się z planem wycieczki oraz zasadami zachowania w otwartym terenie. Następnie poszliśmy zobaczyć, ku przestrodze, „dzikie” wysypisko śmieci, stanowiące realne zagrożenie dla zwierząt, które mogą się skaleczyć albo zatruć. Ludzie wyrzucają tam szklane naczynia, fragmenty mebli oraz kawałki gruzu czy tworzywa sztuczne. Wszystko to zatruwa środowisko. Pan Wojciech Mańkiewicz starał się uświadomić uczniom i nam, dorosłym, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne i gdzie możemy zgłosić zauważone „dzikie” śmietniska. Potem mieliśmy okazję odwiedzić paśniki, zbudowane dla dzikich zwierząt. Tam panowie dokonali podsypu, czyli dosypali kukurydzę, pszenicę, a my - uzbierane kasztany. Z takich „jadalni” korzystają: dziki, sarny, bażanty, zające, bytujące na tych terenach. Niektórzy usilnie wypatrywali dzików, ale niestety przyszliśmy za wcześnie, aby je spotkać. Kolejnym punktem wycieczki było zbieranie traw, gałęzi i trzciny do budowy paśników. Powstały dwie drużyny: dziewczyny kontra chłopaki. Chodziliśmy po łąkach i chaszczach w poszukiwaniu materiałów. Trochę nam to zajęło czasu, ale warto było się potrudzić. W końcu nasze paśniki powstały i będą służyć zwierzętom. Tam też zostawiliśmy podsypy. Potem chętni udali się z myśliwymi po gałęzie i trawy na ognisko. Ognisko zapłonęło, ale potrzebne były jeszcze „sztućce”. Uczniowie sami musieli zdobyć kije. Przy migocących płomieniach ogniska mogliśmy zjeść upieczone kiełbaski. Mimo niesprzyjającej pogody, humory wszystkim dopisywały, a myśliwi obiecali nam kolejne spotkanie. To była pouczająca wycieczka. Niektórzy nawet obiecali, że będą dokarmiać zwierzęta.

     

     

     

     

     

    Zapraszamy do galerii zdjęć:

     

    Teks i zdjęcia: Karolina Lidke

     

  • Drogowy Zawrót Głowy

     

     

    Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć pełen humoru spektakl pt. „Drogowy zawrót głowy”. Głównym bohaterem przedstawienia był niesforny Krzyś, który ignorował zasady poruszania się po drodze. Pewnego dnia spotkał pana policjanta, który pouczył chłopca, jednak ten szybko zapomniał o lekcji. We śnie przeniósł się do niezwykłej krainy. Tam czekało na niego wiele zagadek. Do domu prowadziła droga, którą musiał pokonać, przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Krzyś nie potrafił sam rozwiązać wszystkich problemów, ponieważ nigdy się do nich nie stosował. Bardzo potrzebował wsparcia dzieci, a one chętnie udzieliły mu pomocy.

     

    Spektakl był ciekawą lekcją wychowawczą, dzięki której utrwaliliśmy sobie zasady ruchu drogowego.

     

    Zapraszmy do galerii zdjęć:

    Zdjęcia i tekst: Dorota Gawrońska

  • Bal karnawałowy

     

    26 stycznia w naszej szkole zrobiło się wyjątkowo wesoło, kolorowo i … głośno! Wszystko to za sprawą Balu Karnawałowego, w którym brali udział uczniowie wszystkich klas. Jako, że wszyscy ciężko i sumiennie pracowali przez cały pierwszy semestr roku szkolnego, to zasłużyli na nagrodę i trochę zabawy. Starannie przygotowane przez rodziców, fantazyjne stroje ubarwiły hol szkolny, a Samorząd Uczniowski przygotował dla naszych uczniów sklepik z karnawałowymi napojami. Zabawa prowadzona była przez DJ'a, który dołożył wszelkich starań, aby żaden uczeń nie podpierał ściany. Jak co roku, zorganizowany został konkurs na najciekawsze przebranie, w którym pierwsze miejsce zajęła Wiktoria, uczennica wychowania przedszkolnego. Wyróżnienie zostali również: Kuba Ciach z klasy I oraz Kinga Walenczikowska z klasy III. Oczywiście za swoją kreatywność nagrodzeni zostali wszyscy uczniowie. Po dwugodzinnej zabawie wszyscy opuścili szkołę w wyśmienitych humorach!

     

     

     

     

     

    Przygotowanie sklepiku z napojami smiley

     

     

     

     

    Kolorowe buzie i stroje obowiązkowe wink

     

     

    Wszystko gotowe więc zaczynamy naszą (głośną ;-) ) zabawę!

     

     

    Pierwsza zabawa – podawanie piłki i już nikt nie podpiera ściany!

     

     

    DJ nie dał naszym uczniom ani chwili odpoczynku – kolejny konkurs smiley

     

     

    Zwyciężczyni konkursu na najładniejsze przebranie – Pszczółka Maja. Jeszcze raz gratulujemy!

     

     

     

    Pozostali wyróżnienie uczniowie yes

     

     

     

    Zabawa z zabieraniem krzesełek chyba najbardziej przypadła do gustu naszym uczniom!

     

     

    Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia zapraszamy do naszej galerii zdjęć:

     

     

     

    Małgorzata Margulewicz

  • 71 Rocznica Marszu Śmierci

     

    W dniu 26 stycznia 2016 r. delegacja naszej szkoły na czele z panem dyrektorem uczestniczyła w obchodach 71 rocznicy „Marszu Śmierci”. Obchody rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Świętych Aniołów Stróżów w Cedrach Wielkich. Sprawujący mszę św., proboszcz parafii, Ks. Leszek Laskowski przy udziale księży z terenu Gminy odprawił nabożeństwo w intencji ofiar niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Stutthof. Zaraz po mszy, delegacja naszej szkoły przeszła pod Obelisk upamiętniający Marsz Śmierci. Na miejscu, po odśpiewaniu hymnu RP został odczytany apel pamięci przez Panią Bogusławę Cierpisz – Zastępcę Dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Kolejno uroczyście zostały złożone kwiaty i znicze przez wszystkich zaproszonych gości na tą ważną okoliczność, a także mieszkańców Gminy. Druga część uroczystości miała miejsce w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich, gdzie wysłuchaliśmy prelekcji nt. Marszu Śmierci oraz zaprezentował II część publikacji o historii Żuław „Żuławy w 1945”. Podczas uroczystości, zostały wręczone nagrody dla dzieci i młodzieży ze Szkół z terenu Gminy Cedry Wielkie w ramach konkursu plastycznego pt. „Wolność – czy kiedyś nadejdzie?” Wśród wyróżnionych prac była praca uczennicy naszej szkoły z kl. VI Oliwii Michty, która zajęła I miejsce. II miejsce zajęła uczennica IV klasy naszej szkoły Natalia Zeller. Gratulacje dla nagrodzonych. Dla uczestniczących w obchodach uczniów klasy VI była to dobra lekcja historii. Opiekę sprawowały panie Karolina Lidke i Małgorzata Margulewicz.

     

    Zapraszamy do galerii zdjęć:

     

    Zdjęcia pochodzą ze strony www.cedry-wielkie.pl

     

     

  • Gminny Dzień Seniora

     

     

    Gminny Dzień Seniora

     

     

    Nasi uczniowie ze swoim przedstawieniem bożonarodzeniowym zostali zaproszeni na obchody gminnego Balu Seniora, które odbyły się 23 stycznia 2016 w Cedrowym Dworku. W uroczystości tej oprócz zaproszonych gości, uczestniczyło ponad 100 seniorów – mieszkańców naszej gminy. Nasi aktorzy pomimo tremy, jaka ich ogarnęła w związku z występem przed tak dużym audytorium, wystąpili bardzo ładnie. Po przedstawieniu zostali nagrodzeni ogromnymi oklaskami oraz otrzymali czekolady od organizatora imprezy.

     

    Tekst: Halina Kamysz

     

    Galeria zdjęć:

     

     

    Zapraszamy do obejrzenia stron:

     

    http://cedry-wielkie.pl/

    https://www.facebook.com/Gmina-Cedry-Wielkie-171025172934368/

     

  • VIII Gminny Przegląd Jasełek

     

    VIII Gminny Przegląd Jasełek

     

    Kolejny już raz, 15 stycznia 2016 roku, nasi uczniowie wzięli udział w przeglądzie jasełek zorganizowanym przez Żuławski Ośrodek Kultury i Sporu w Cedrach Wielkich. Przegląd adresowany był do przedszkolaków i uczniów z terenu gminy Cedry Wielkie. Zgodnie z regulaminem uczestniczyły w nim dwie grupy wiekowe: przedszkolaki i uczniowie z klas IV – VI ze szkół podstawowych. Wzięło w nim udział łącznie 6 zespołów, po 3 w każdej kategorii. Jako pierwsze występowały przedszkolaki, a po krótkiej przerwie odbył się drugi etap przeglądu, w którym występowały zespoły ze szkół podstawowych. Na scenie podczas przesłuchań pojawiło się 6 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkole i uczniowie z klas IV-VI. Wszystkie występujące zespoły otrzymały dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodki poczęstunek.

    Montaż słowno – muzyczny poprzeplatany pastorałkami i kolędami, bardzo się wszystkim podobał.

     

    Tekst: Halina Kamysz

     

     

     

     

     

    Zapraszamy do obejrzenia strony:

    http://zokis.eu/viii-gminny-przeglad-jaselek/

     

     

  • Konkurs ekologiczno-plastyczny

     

    Wyróżnienia dla Natalii i Sandry w konkursie ekologiczno - plastycznym

     

     

    Przetwarzając surowce wtórne przyczyniamy się do ochrony naturalnych zasobów. Odzyskiwanie i przetwarzanie redukuje także ilość odpadów oraz jest elementem oszczędnego gospodarowania energią.

     

    A jak można użyć ponownie śmieci? Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą w jaki sposób wykorzystać odpady, by zrobić z nich dzieło sztuki. Powstały różnorodne prace zrobione z plastikowych butelek, z tektury czy zakrętek. Wszystko to, w ramach konkursu ogłoszonego przez Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gdańskim. Organizatorzy nie przewidzieli, że będzie tak ogromne zainteresowanie tym tematem. Do konkursu zgłoszono aż 243 prace z terenu Żuław. 21 stycznia odbyło się wręczenie nagród.

     

    Uczennice Natalia Olechnowicz z klasy V i Sandra Walenczykowska z klasy VI zostały wyróżnione w kategorii klas IV-VI. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

     

    Specjalne podziękowania dla Pana Bartka Więckowskiego, który w imieniu dziewczynek odebrał nagrody.

     

     

     

    Link do galerii:

     

     

     

    Tekst: Dorota Gawrońska

    Zdjęcia: Dorota Gawrońska i archiwum ŻPH

  • Nagroda dla Agaty i Dawida

     

    Co roku, uczniowie naszej szkoły, uczestniczą w konkursie plastycznym „Powiatowa Kartka Bożonarodzeniowa”, przeprowadzony jest on w dwóch etapach bożonarodzeniowym i wielkanocnym. Organizatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim. W piątek 22 stycznia 2016 roku odbyło się uroczyste podsumowanie już XIII edycji konkursu. Nagrody laureatom wręczał Starosta Gdański Stefan Skonieczny. II i III miejsce przyznano ex aequo, ponieważ trudno było wyłonić najpiękniejsze kartki. Nasi uczniowie podzielili się miejscami z innymi wyróżnionymi, ale nie nagrodami :) Agata Gruźlewska, z klasy II, zajęła II miejsce, a Dawid Łaguna, również z klasy II, zajął III miejsce. Małym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Teraz pozostało nam czekać na kolejny etap. Zachęcamy wszystkich do wykonania kartek wielkanocnych.

     

     

     

     

     

     

    Galeria zdjęć:

     

     

     

    Tekst: Dorota Gawrońska

    Zdjęcia: Dorota Gawrońska i archiwum Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim

  • Dzień Babci i Dziadka

     

     

    21 stycznia w naszej szkole uczciliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Uczniowie klas II i III przygotowali przedstawienie pt. „Dzień Babci i Dziadka z Familiadą”. Dwie drużyny – Młode Babcie i Nieposłuszni Dziadkowie- stoczyły potyczkę odpowiadając na nietypowe pytania. Teleturniej przeplatany był dowcipnymi reklamami oraz żartami prowadzących – Karola i Kingi. Nie zabrakło też piosenek dla naszych seniorów, które zaprezentowały też dzieci z klasy I i z oddziału przedszkolnego. Każda babcia i każdy dziadek otrzymali od swoich wnucząt upominek w postaci samodzielnie wykonanej laurki. Po uczcie dla ducha zaprosiliśmy gości na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że uroczystość była okazją do celebrowania tego jedynego dnia w roku. Seniorzy mieli okazję spotkać się i wymienić opiniami na temat swoich wnucząt.

     

     

    Zapraszamy do galerii zdjęć:

     

  • Pomagamy, chętnie pomagamy!

    Pomagamy, chętnie pomagamy!

     

     

    Nasi uczniowie chętnie pomagają potrzebującym. Tym razem sprawa dotyczyła kartek świątecznych bożonarodzeniowych wykonanych dla Stowarzyszenia POMOST. Organizacja ta pomaga dzieciom z nadpobudliwością psychoruchową oraz otacza fachową opieką ich rodziny. Szczytny cel i wiele chętnych rąk. Aż miło było patrzeć jak nasi uczniowie z zapałem tworzyli piękne świąteczne dzieła. Na apel odpowiedziały dzieci z klasy II razem z wychowawczynią – Panią Dorotą Gawrońską, ale także uczniowie klasy IV, będący również pod opieką pani Doroty, za co jestem wdzięczna. Do akcji włączyli się także uczniowie klasy V i VI pod moją opieką. Wszystkim serdecznie dziękuję w imieniu własnym i Stowarzyszenia.

     

    Zapraszamy do galerii:

     

     

    Tekst: Karolina Lidke

    Foto: Dorota Gawrońska i Karolina Lidke

  • KONKURS NA LOGO SZKOŁY

    Drodzy Uczniowie!

     

    Zapraszamy do udziału w konkursie na LOGO szkoły.

    Poniżej szczegółowy regulamin konkursu. smiley

     

    Regulamin konkursu na LOGO Szkoły Podstawowej

    im. Jana Brzechwy w Giemlicach

     

     

          1. Organizator:

     

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Giemlicach

     

          2. Cel i przedmiot konkursu:

     

    • Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Giemlicach

       

    • Logo wykorzystywane będzie przez szkołę do celów identyfikacyjnych,reklamowych, korespondencyjnych oraz promocyjnych

       

    • Konkurs trwa od 13/01/2016r. do 13/02/2016r.

     

           3. Warunki uczestnictwa w konkursie

    • W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

    • Zgłaszane prace konkursowe muszą być pracami indywidualnymi i autorskimi.

    • Prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie.

    • Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z bezpłatnym zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Giemlicach (przejście na Szkołę praw autorskich dotyczy tylko projektu zwycięskiego).

    • Osoby składające zgłoszenie w ramach konkursu tym samym wyrażają zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu.

     

           4. Forma prezentacji pracy konkursowej

    • Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do wszechstronnego wykorzystania: reklama, Internet, pisma, ulotki.

    • Pracę można wykonać korzystając z technik komputerowych lub ręcznie, dowolną techniką plastyczną.

      Logo powinno charakteryzować się następującymi cechami:

     

    • powinno zawierać nazwę szkoły: Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Giemlicach

    • być czytelne i łatwe do zapamiętania,

    • być łatwo identyfikowane z naszą szkołą,

    • projekt nie może zawierać treści obraźliwych.

     

           5. Miejsce i termin składania prac konkursowych

    • Prace należy składać do dnia 13/02/2016r. w sekretariacie szkoły.

    • Praca należy składać w kopercie, która powinna zawierać dane autora: imię i nazwisko, klasę.

    • Prace konkursowe niespełniające wymogów regulaminu konkursu, nie będą podlegały ocenie. W przypadku uznania, iż praca jest plagiatem uczestnik zostaje zdyskwalifikowany.

    • Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.

    • Organizator zastrzega sobie prawo przedłużenia terminu składania prac.

     

           6. Kryteria oceny prac konkursowych

    Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

    • Zgodność projektu z danymi naszej szkoły,

    • Oryginalność znaku, pomysłowość

    • Czytelność i funkcjonalność projektu,

    • Estetyka wykonania

     

          7. Rozstrzygnięcie konkursu:

    • W wyniku postępowania konkursowego Komisja Konkursowa wyłania zwycięzcę konkursu.

    • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dopracowania lub zmodyfikowania zwycięskiego projektu.

    • Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody. Fundatorem nagród będzie Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Giemlicach.

       

     

           8. W skład komisji konkursowej oceniającej prace w konkursie wchodzą:

     

             - Dyrektor Szkoły – Tomasz Szlak

     

    - Małgorzata Margulewicz

     

    - Katarzyna Jaskulska

     

    - Halina Kamysz

     

    - Dorota Gawrońska

     

     

    Małgorzata Margulewicz

     

  • Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

     

     

    Już po raz czwarty spotkaliśmy się na Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, organizowanym przez Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich. Uczestnicy zaprezentowali wyjątkowo piękny repertuar muzyczny. Miło było znów poczuć atmosferę świąt. Prószący za oknem śnieg, wprowadził wszystkich zgromadzonych w prawdziwie zimowy nastrój.

     

    W kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Chechła z kl. II z utworem pt. „Zimowa kolęda”, klasy IV-VI - Natalia Zeller z kl. IV z pastorałką pt. „Bosy pastuszek”, Natalia Olechnowicz z kl. V z utworem „Mario czy już wiesz?” oraz Jakub Mularczyk z kl. VI z kolędą pt. „Cicha noc”. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wyrównany. Jury w składzie: Pani Bożena Kozicka – muzyk, Pani Maria Gierszewska Kierownik Oświaty w Urzędzie Gminy Cedry Wielkie oraz Pani Jolanta Słowińska zastępca Przewodniczącej Rady Gminy Cedry Wielkie, miało nie lada kłopot z wyłonieniem laureatów. Po trudnych obradach, I miejsce przyznano naszej uczennicy - Natalii Olechnowicz, której serdecznie gratulujemy. Pozostałym również gratulujemy odwagi i chęci zaprezentowania się przed szerszą widownią.

     

    Uczestników konkursu przygotowały: Pani Dorota Gawrońska i Pani Sylwia Wronkiewicz.

     

     

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

     

     

    Tekst: Dorota Gawrońska

    Zdjęcia: Dorota Gawrońska oraz archiwum ŻOKiS

     

  • PACZKI POŚWIĄTECZNE

    PACZKI POŚWIĄTECZNE

     

    Dnia 23.12.2015r. kurier dostarczył paczki od Evesham Mocni w Panu smiley

     

    Koordynatorem akcji poza granicami kraju była Pani Maria Kwiecień. Wiele osób o jeszcze większych sercach dostarczali do Pani Marysi swoje dary dla naszych bąbli. smiley

     


    Cztery wielkie kartony czekały na powrót bąbli do szkoły. We wtorek tj. 05.12.2015r paczki zostały otworzone a wszystkie cudne rzeczy zostały podzielone na paczuszki dla dzieciaków. Wszystkie dzieci dostały paczuszki. Paczuszki… Paczki!!! Słodycze, przybory szkolne, pasty, szczoteczki, zabawki, ubrania, łakocie. smiley


    W dniu dzisiejszym paczki zostały wręczone dzieciaczkom. smileyNiestety część bąbli jest chorych więc ich paczki czekają w dobrych rękach wychowawców. smiley Bąble te mniejsze i te większe uśmiechały się i nie dowierzały, że po Świętach jeszcze raz dostają paczki smiley Nie obyło się bez pytania małego szkraba „ A ja mogę zabrać to do domu? To dla mnie? „ „Tak dla Ciebie , zabierasz do domu” smileysmileysmiley
    Zrobienie zdjęć w chwilach gdy otwierają swoje paczki momentami graniczyło z cudem ale mam nadzieję, że udało się uchwycić radość dzieciaków . Część bąbli otwierało niepewnie, inne szybko chowały do plecaków swoje skarby Oczywiście na przerwach królowały słodycze. smiley

    Jeszcze raz bardzo chciałabym podziękować Pani Marysi, że zjednoczyła tylu ludzi, którzy nie znając nas, naszych bąbli otworzyli swoje serducha. To szalenie miłe i pokazuje , że są ludzie, którzy chcą pomóc
    . Jednocześnie chciałabym, również podziękować Pani Agnieszce Mankiewicz dzięki, której Pani Marysia dowiedziała się o nas. smiley

     


    „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II


    DZIĘKUJĘ!

     

    Zapraszamy do galerii zdjęć:

     

     

    Wioleta Wilk- pedagog szkolny


     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Giemlicach
    Giemlice 1
    83-022 Suchy Dąb
  • (+48)58 692 61 44

Galeria zdjęć