Szkolne Koło Wolontariatu

Nawigacja

  • Nocka w szkole

    Nocka w szkole

    Nocka w szkole

    Naszą tradycją stało się biwakowanie w szkole. W tym roku „w nocce”wzięły udział klasy od III do VI.  W nocy z 9 na 10 czerwca, nad uczestnikami czuwali opiekunowie: pan Dyrektor Tomasz Szlak, pani Karolina Lidke, pani Dorota Gawrońska oraz pani Katarzyna Tarasiuk. Spotkanie rozpoczęło się od rozlokowania się w poszczególnych salach, ustaleniu zasad i planu wieczoru. Następnie odbyły się podchody. Grupa uciekająca pozostawiała zadania do wykonania drugiej drużynie, która goniła. Wszyscy spotkaliśmy się w „Złotej Podkowie”, a tam czekały kolejne atrakcje jak: przejażdżka konna i ognisko z kiełbaskami. Chętni mogli też nakarmić oraz poczyścić konie. Gospodarze stadniny opowiedzieli nam o swojej pracy przy zwierzętach oraz cierpliwie odpowiadali na zadane pytania. Powrót do szkoły odbył się już w ciemnościach. Niektórzy byli już bardzo zmęczeni, a inni pełni energii. Następnie klasy stanęły przed zadaniem grupowym pt. „ Marshmallow challenge”. Zespoły  musiały zbudować jak najwyższą, samodzielnie stojącą konstrukcję z 20 nitek makaronu, mając do dyspozycji 1 metr sznurka i taśmy klejącej, a na szczycie umieścić piankę. Najlepiej poradziła sobie klasa VI, której wieża mierzyła 52 cm. Potem były zabawy w chowanego i bitwę na poduszki. Na koniec dnia, seanse filmowe w klasach, wyciszyły wszystkich i powoli zalegała w szkole senna cisza. O poranku, po śniadaniu, trochę niedospani, ale pełni wrażeń wszyscy rozeszli się do domów.

     

    Tekst: Dorota Gawrońska

    Foto: Dorota Gawrońska, Karolina Lidke, Tomasz Szlak

  • WYCIECZKA DO ZOO

    Wycieczka do Zoo

    6 czerwca, klasa III pojechała na wycieczkę do parku zoologicznego w Gdańsku Oliwie. Była to okazja do poznania fascynujących tajemnic egzotycznych i krajowych gatunków zwierząt. Wszystkich ciekawostek na temat mieszkańców zoo mogliśmy wysłuchać podczas podróży kolejką retro. Nie zabrakło też chwili na zakup pamiątek, lodów i zabawy na karuzeli. Pogoda sprzyjała i szybko minął nam czas. W doskonałych humorach powróciliśmy do domu.

     

     

    Tekst i zdjęcia: Dorota Gawrońska

  • Festyn Rodzinny 2017

    Festyn Rodzinny 2017


        1 czerwca obchodzony jest w Polsce Dzień Dziecka i również nasza Szkoła postanowiła świętować ten dzień. Wszyscy pracownicy szkoły oraz jej Przyjaciele i Rada Rodziców zorganizowali dla uczniów a także młodszych dzieci z Giemlic i Długiego Pola Festyn Rodzinny. O godzinie 9:00 Dyrektor Szkoły Pan Tomasz Szlak uroczyście przywitał wszystkich zebranych i rozpoczął wspólną zabawę. Jak co roku było mnóstwo atrakcji: gry indywidualne i grupowe, malowanie twarzy, loteria fantowa i fotobudka, były też występy wokalne. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się radiowóz Policji i wóz Straży Pożarnej. Na Festyn przybył również Strażak z psem Nero, który opowiedział o swojej pracy i zaprezentował tresurę psa. Można było w Kawiarence, którą obsługiwały wspaniałe Mamy, kupić pyszne ciasto lub coś do picia. Zabawa trwała w najlepsze, ale wszyscy oczekiwali, na główną atrakcję Festynu, którą było losowanie roweru górskiego spośród dzieci, które brały udział w grach i zabawach grupowych. Główna nagroda trafiła w ręce uczennicy oddziału przedszkolnego Mariki Chajbos. Były też inne nagrody: deskorolki, ręcznie malowane kubki wykonane przez Kaję Rydel, obiad rodzinny w „Żuławskim Dworze”, deser w „Cedrowym Dworku” oraz talony do wykorzystania w „Burgerowni”. Bardzo dziękujmy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, czy to materialnie czy też służyli pomocą, za wkład w organizację Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Poniżej zamieszczamy listę sponsorów:
    - Urząd Gminy Cedry Wielkie
    - Rada Rodziców 
    - Ksiądz Proboszcz Parafii Giemlice Janusz Mathea
    - Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich
    - Sołectwo Długie Pole
    - Sołectwo Giemlice
    -  Restauracja „Cedrowy Dworek” w Cedrach Wielkich
    - Restauracja „Żuławski Dwór” w Grabinach-Zameczku
    - Kaja Rydel
    - „Burgerownia” w Cedrach Wielkich
    - Firma „Salvit-Prima”
    oraz kilkoro darczyńców, którzy chcą pozostać anonimowi. 
    Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy! 

  • „Szczęśliwy dom, szczęśliwa rodzina”

    „Szczęśliwy dom, szczęśliwa rodzina”

    „Szczęśliwy dom, szczęśliwa rodzina”

    29 maja 2017 roku, w Starostwie Powiatowym w Pruszczu Gdańskim, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Szczęśliwy dom, szczęśliwa rodzina”, zorganizowanego przez przez Powiatową i Miejską Bibliotekę w Pruszczu Gdańskim oraz ORW Żuławski Słonecznik. Uczniowie, którzy przygotowali najlepsze prace plastyczne otrzymali z rąk Wicestarosty Mariana Cichon dyplomy i nagrody rzeczowe. W tym roku wpłynęło 240 prac, z placówek oświatowych z terenu Powiatu Gdańskiego. Nagrodzono 14 osób, wśród nich nasze uczennice: Aleksandra Baranowska z klasy III i Julia Przybylska z klasy V, które otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy!

    Dorota Gawrońska

  • FESTYN RODZINNY

    FESTYN RODZINNY
  • LITERACKI KONKURS „POPISZ SIĘ TALENTEM”

    LITERACKI KONKURS „POPISZ SIĘ TALENTEM”

    Wydawnictwo Nowa Era ogłosiło konkurs literacki dla uczniów szkół podstawowych zatytułowany „Popisz się talentem”.  Zadaniem młodych twórców było dokończenie jednego z trzech tekstów pisarza - Rafała Witka. Oto one:

    Tajemnica:

    Gdy Alojzy Nitka i Ziemowit Kłębek zakładali biuro detektywistyczne „Po Nitce do Kłębka”, nawet nie sądzili, że będą mieli tak dużo roboty. Już pierwszego dnia zaczęli zgłaszać się do nich obywatele pragnący wyjaśnić różne tajemnicze sprawy. Większość z tych zagadek nie przysparzała panom Alojzemu i Ziemowitowi większych trudności. Aż do dnia, kiedy do drzwi ich biura zapukał pewien niepozorny chłopiec. Miał na imię Emil. Ubrany był całkiem zwyczajnie, mówił cicho i trochę się jąkał. Ów Emil twierdził, że ktoś go śledzi i być może chce go porwać. A wszystko przez to, że tydzień temu chłopiec znalazł na ulicy…

    Przygoda:

    Tego dnia Natalka po raz pierwszy w życiu sama wracała ze szkoły. Długo prosiła rodziców, żeby się zgodzili. W końcu była już dużą dziewczyną! Gdy tylko zajęcia dobiegły końca, dziewczynka popędziła do szatni, zmieniła obuwie i wybiegła ze szkoły. Czuła się taka dorosła i samodzielna! Pewnym krokiem ruszyła przed siebie. Doszła do parku i skręciła w alejkę prowadzącą ku Dużej Ulicy. Otuliła ją cisza wielkich, rozłożystych drzew. Płatki śniegu tańczyły w powiewach wiatru. Zapadał zmierzch, ale parkowe latarnie jeszcze się nie włączyły. Nagle – w mroku przed sobą – Natalka dostrzegła niewyraźny kształt. Stanęła zaskoczona, bo oto…

    Bajka:

    Była sobie staruszka, która nie miała nikogo bliskiego. Dokarmiała więc koty mieszkające w piwnicy jej bloku. Codziennie o świcie zanosiła im miseczki z jedzeniem, wodą i mlekiem, a przy okazji sprawdzała, czy koty nie mają pcheł i czy niczego im nie brakuje. Dlatego sąsiedzi z bloku mówili na nią „kocia mama”. Gdy staruszka wychodziła na spacer lub po sprawunki, koty gromadziły się wokół niej i nie odstępowały na krok. Towarzyszyły jej w drodze do sklepu, do banku i na pocztę. Raz nawet pojechały z nią tramwajem. Takie wyprawy zdarzały się jednak rzadko. Na co dzień życie staruszki płynęło spokojnie, a koty słuchały się jej jak własnej matki. Jednak pewnego dnia wszystko się zmieniło…”

    Rezultatem konkursu będzie pięknie zilustrowana książka zawierająca 25 najlepszych opowiadań wyłonionych przez profesjonalne jury - po 12 opowiadań z dwóch grup wiekowych (klasy I-III oraz klasy IV-VI) plus jedno Grand Prix wyłonione spośród wszystkich nadesłanych tekstów.

    Nasi uczniowie nie pozostali obojętni na nowe wyzwanie i wzięli pióra do ręki. Wśród wielu ciekawych tekstów wyłoniłam następujące osoby, które będą reprezentowały Szkołę:

    Kinga Walenczikowska – klasa 4,

    Julia Przybylska – klasa 5,

    Emilia Olechnowicz – klasa 5,

    Paulina Dykowska – klasa 5,

    Natalia Olechnowicz – klasa 6.

    Gratuluję wszystkim odważnym .

    I… cóż… Czekamy z niecierpliwością na wyniki.

    Tekst: Karolina Lidke

  • Wycieczka do Manufaktury słodyczy "Ciu Ciu" w Gdańsku

    Wycieczka do Manufaktury słodyczy "Ciu Ciu" w Gdańsku

    W ubiegły piątek tj. 26.05.2017r.klasa pierwsza wybrała się na wycieczkę do Manufaktury słodyczy "Ciu Ciu" do Gdańska.

    Dzieci zapoznały się z pracą w fabryce lizaków, miały również możliwość wykonania swoich lizaków. Po słodkim wstępie udaliśmy się na zwiedzanie Gdańska. Nad Motławą spotkaliśmy Pirata z prawdziwą, dużą papugą. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz pieczątką na ręce. Następnie przyszedł czas na odpoczynek przy fontannie oraz przy pomniku Heweliusz. Wycieczkę zakończyliśmy na moście miłości,gdzie dzieci zaintrygowane szukały imion swoich Rodziców. 

    Opiekunowie:
    Danuta Jeżowska i Wioleta Wilk

  • WYCIECZKA DO MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

    WYCIECZKA DO MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

    WYCIECZKA DO MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ

    Dzisiaj – 23 maja br. – wzięliśmy udział w „żywej” lekcji historii podczas wizyty w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Uwagę wszystkich zwrócił już na początku budynek muzeum, który przypominał ogromną budowlę przechyloną w jedną stronę.  Sprawiał wrażenie, jakby za chwilę miał się przewrócić. Jednocześnie jego fragment wznosił się ku górze. Wnętrze również nas zaskoczyło, ponieważ nie przypominało żadnego z poznanych muzeów. Wielka przestrzeń pokryta betonem. Jedynym nowoczesnym elementem były windy, prowadzące w dół do właściwej części muzeum.  I tu kolejne zaskoczenie. Cała wystawa, dotycząca przebiegu drugiej wojny światowej znajduje się w podziemiach. Schodząc w dół ( 14 metrów) , przenieśliśmy się w czasy wojenne. Na powierzchni pięciu tysięcy metrów kwadratowych   opowiedziano  o genezie, skutkach , ofiarach i oprawcach tragicznych wydarzeń, które swoim zasięgiem objęły świat i pochłonęły miliony istnień ludzkich. Wystawę główną tworzą trzy bloki tematyczne : „Droga do wojny”, „Groza wojny” oraz „Długi cień wojny”. Całość została podzielona na 18 części.   Do wyobraźni uczniów najgłębiej trafiły te elementy scenografii, które ukazywały namacalne dowody  okrucieństw wojennych, m.in.  czołg znajdujący się w zrujnowanej niegdyś pięknej ulicy, mieszkanie warszawskiej rodziny zniszczone po nalocie bombowym, wagon przewożący więźniów do obozu koncentracyjnego czy fragment muru berlińskiego. Mieliśmy także okazję sprawdzić swoją wiedzę historyczną, biorąc udział w „kole fortuny”. Filmy dokumentalne, prezentację multimedialne czy stare fotografie na długo zostaną w naszej pamięci. Dodatkowym efektem, który wpływał na odbiór poszczególnych elementów wystawy, było przyciemnione światło. Potęgowało ono nastrój grozy, ale też skłaniało do refleksji. Wyjście na zewnątrz muzeum stanowi kontrast dla wydarzeń, pozostających w podziemiach. Z jednej strony nie wolno nam zapominać o tragizmie wojny oraz jego skutkach i czcić pamięć poległych,  z drugiej zaś strony warto doceniać to, że żyjemy w czasach pokoju. Na długo zapamiętamy to, co dzisiaj obejrzeliśmy. 

    W tym miejscu należą się ogromne podziękowania naszemu proboszczowi i katechecie ks. Januszowi Mathei, bez którego nie doszłoby  do tego wyjazdu.

    Tekst i foto: Karolina Lidke

     

  • POLSKA BIEGA

    POLSKA BIEGA

    „Polska Biega”

    19 Maja na miasteczku ruchu drogowego w Cedrach Wielkich odbyła się 13 edycja     a 6 w naszej gminie akcja „Polska Biega”. Ideą akcji „Polska Biega” jest upowszechnianie sportowego trybu życia, a także zdrowia i radości. W akcji uczestniczyło około 70 zawodników, którzy biegali w pięciu  kategoriach i również w nich zostali odznaczeni pucharami. Najlepiej zaprezentowali się : Mateusz Tomaszewski - I miejsce, Łukasz Lemiesz  -III miejsce i Dorian Gara - III miejsce. Lecz gratulację należą się całej reprezentacji szkoły która brała udział w biegu: Mikołaj Baranowski, Maja Ulenberg, Nadia German, Przemysław Kowalski, Zofia Łaguna, Maksymilian Ulenberg, Oliwia Tarasiuk, Michał Więckiewicz, Agnieszka Michta, Amelia Radomska, Bartosz Michta, Kacper Kapusta, Krystian Tarasiuk.

    Wyniki:

    Kategoria Przedszkola i klasy „0”

    I miejsce: Adam Szparniak – Szkoła Podstawowa Wocławy

    II miejsce: Natan Seredyński – NZ SOP Cedry Wielkie

    III miejsce: Łukasz Lemiesz – Szkoła Podstawowa Giemlice

    Kategoria Szkoła Podstawowa – klasy I – III

    I miejsce: Mateusz Tomaszewski – Szkoła Podstawowa Giemlice

    II miejsce: Szymon Pisowacki – Szkoła Podstawowa Wocławy

    III miejsce: Mikołaj Maciejewski – Szkoła Podstawowa Wocławy

    Kategoria Szkoła Podstawowa – klasy IV – VI 

    I miejsce: Sebastian Prócheński – Szkoła Podstawowa Wocławy

    II miejsce: Maciej Łobaczewski – Zespół Szkół w Cedrach Wielkich

    III miejsce: Dorian Gara – Szkoła Podstawowa Giemlice

     Kategoria Gimnazjum 

    I miejsce: Rafał Prócheński  – Zespół Szkół w Cedrach Wielkich

    II miejsce: Arkadiusz Hopko – Zespół Szkół w Cedrach Wielkich

    III miejsce: Jakub Jaskulski – Zespół Szkół w Cedrach Wielkich

    Kategoria OPEN

    I miejsce: Bartłomiej Więckowski

    Wszyscy uczestnicy wydarzenia, a także opiekunowie otrzymali pamiątkowe medale.

    Bartłomiej Więckowski

  • Gminny Konkurs Żuławy Gdańskie - Nasza Mała Ojczyzna

    Gminny Konkurs Żuławy Gdańskie - Nasza Mała Ojczyzna

          Gminny Konkurs Żuławy Gdańskie - Nasza Mała Ojczyzna

    19 maja uczniowie klas młodszych i oddziału przedszkolnego wzięli udział w Gminnym Konkursie „Żuławy Gdańskie – nasza mała Ojczyzna”, który odbył się przy Zespole Szkół w Cedrach Wielkich. Zadaniem uczestników było wykazanie się znajomością fauny i flory otaczającej nasze rodzime strony oraz podstawową wiedzą geograficzną. Punktowane także były stroje drużyny oraz prezentacja grupy przy akompaniamencie muzycznym. Punkty można było również zdobyć wykonując wspólnie pracę plastyczną, w tym roku tematem pracy była legenda „Strażnik wałowy”. Wszystkie zadania zespół wykonywał wspólnie, naradzając się i podejmując decyzje. Wysiłek naszej drużyny nagrodzony został wyróżnieniem, a otrzymane nagrody sprawiły dzieciom wiele radości.

  • Zebranie z Rodzicami

    Zebranie z Rodzicami

    Dnia 25 maja o godz: 17:00 zapraszamy na ostatnie zebranie w tym roku szkolnym. Podczas spotkania zostaną przekazane informacje o proponowanych ocenach końcoworocznych.

    Dyrektor, nauczyciele

  • FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

    FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

      FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO 

    Kinga Walenczikowska, uczennica klasy IV, została wyróżniona w powiatowym konkursie plastycznym „Kartka Wielkanocna”.

    Podsumowanie II etapu XIV edycji konkursu na Powiatową Kartkę Świąteczną, organizowaną przez Starostwo Powiatowe oraz Gimnazjum nr 1 w Pruszczu Gdańskim odbyło się 11 maja 2017r. Wręczenia nagród dokonali Wicestarosta Marcin Cichoń oraz Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Piotr Kaliński.

    Kindze serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

  • LEKCJA PLASTYKI

    LEKCJA PLASTYKI

    Czym zajmujemy się na lekcjach plastyki?

         Przez ostatni miesiąc na lekcjach plastyki rozmawialiśmy o wielu formach współczesnej twórczości. Do najbardziej popularnych należą: fotografia, film, instalacje oraz heppeningi.

        Bliżej poznaliśmy tajniki fotografii, przypomina ona bowiem płaszczyznę dzieła malarskiego.  Wybrani uczniowie przygotowali rekwizyty i wcielili się w postaci z portretów namalowanych przez wielkich, holenderskich malarzy.

           Dzięki temu nauczyliśmy się stosowania odpowiedniej kompozycji i kadrowania. Prezentujemy zatem zdjęcie inspirowane obrazem  Rembrandta „Portret zarządców cechu sukienników” oraz „Dziewczynę z perłą” Jana Vermeera.

    Zapraszamy do galerii:

    Tekst i zdjęcia: Dorota Gawrońska

     

  • Zajęcia na przystani w Błotniku

    Zajęcia na przystani w Błotniku

    Dzieci z oddziału przedszkolnego biorą udział w projekcie pn „CYKL ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH - EDUKACYJNYCH „NASZA WISŁA” W RAMACH OBCHODÓW ROKU WISŁY” organizowanego przez Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich Zajęcia prowadzi pani Beata Kwiecień. Dzieci mają okazję poznać przyrodę, miasta i ukształtowanie terenu wzdłuż głównej rzeki w Polsce, wykonać ciekawe prace plastyczne a także nauczyć się nowych piosenek i zabaw ruchowych. W ramach pierwszych zajęć odbyły się zajęcia animacyjne i wspólne ognisko w celu integracji grupy. W dniu 21 kwietnia 2017 r. odbyły się kolejne już zajęcia. Dzieci wykonały kolorową rybę, którą zabrały do domów, by pochwalić się rodzicom. Uczniowie otrzymali książeczki z mieszkańcami rzek, które sukcesywnie będą uzupełniać podczas zajęć. Największą jednak atrakcją zajęć okazał się dom pływający po wodzie, tak zwany houseboat, który dzieci mogły zwiedzić dzięki przychylności właścicieli firmy ACTIV, za co im serdecznie dziękujemy. 

  • ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

    ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA

    Wzorem lat ubiegłym Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować zbiórkę żywności oraz akcesoriów dla bezdomnych zwierząt  ze schroniska. Zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się w akcję! Mamy nadzieję, że w tym roku również nasi uczniowie wykażą się dobrym sercem i pomocną dłonią. 

    Co zbieramy?

    - karmy dla zwierząt (sucha oraz puszki, kasze)

    - koce, poduszki, legowiska dla psów i kotów

    - zabawki dla zwierząt

    - smycze, obroże

    Małgorzata Margulewicz

  • SKLEPIK SZKOLNY

    SKLEPIK SZKOLNY

    Dnia 18 maja w naszej szkole podczas długiej przerwy ustawiła się bardzo długa kolejka. Wszystko to za sprawą sklepiku szkolnego, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Tego dnia uczniowie mogli zakupić napoje oraz słodycze zasilając tym samym budżet Samorządu Uczniowskiego. W rolę sprzedawców wcielili się nasi uczniowie, którzy sprawnie poradzili sobie z tym zadaniem.

    Jednodniowy sklepik okazał się być bardzo atrakcyjny dla naszych uczniów, dlatego mamy zamiar powtórzyć naszą akcję. Następnym razem zapraszamy do sklepiku ze zdrowymi przekąskami. Do zobaczenia! smiley

    Małgorzata Margulewicz

  • Półmetek akcji Rowerowy maj

    Półmetek akcji Rowerowy maj

    W dniu 17 maja 2017 r. p. dyrektor na apelu podsumował 2 tygodnie udziału dzieci w akcji „Rowerowy maj”.

    W klasyfikacji Aktywni uczestnicy:

    VII miejsce – klasa 4 ( 38 %)

    VI miejsce  - klasa zerówka ( 50 %)

    V miejsce – klasa 3  ( 57%)

    IV miejsce – klasa 1 ( 69 %)

    III miejsce – klasa 2 ( 83%)

    II miejsce klasa 6 ( 87%)

    I miejsce – klasa 5 ( 100%)

    W klasyfikacji: Frekwencja

    VII miejsce – klasa 4 ( 4 %)

    VI miejsce  - klasa zerówka ( 9 %)

    V miejsce – klasa 3  ( 11%)

    IV miejsce – klasa 2 ( 24 %)

    III miejsce – klasa 1 ( 25%)

    II miejsce klasa 6 ( 27%)

    I miejsce – klasa 5 ( 34 %)

    Dzieci, które codziennie przyjeżdzają do szkoły rowerem to: Marika Chajbos, Jakub Ciach, Julia Link, Stanisław Wojtalik, Magda Dobraś, Ksawery Kowalski, Zosia Łaguna, Zuzanna Nowak, Maja Tocha, Mateusz Tomaszewski, Paulina Dykowska, Dorian Gara, Natalia Zeller, Jakub Pietraszyński, Mateusz Greber, Kacper Kapusta, Krystian Tarasiuk

    Pan dyrektor podziękował wszystkim za udział w akcji i zachęcał do dalszej rywalizacji.

  • Bezpieczeństwo w sieci

    Bezpieczeństwo w sieci

    "Bezpieczeństwo w sieci"

        8 maja 2017 roku odbyła się w naszej szkole prelekcja w klasie pierwszej  na temat : "Bezpieczeństwo w sieci ". Policjant z Komisariatu w Cedrach Wielkich Pan Rafał Waśko rozmawiał z dziećmi na temat zagrożeń wypływających z sieci. Wyjaśniał jak dzieci powinny się zachować gdy ktoś wirtualnie "zaczepia" ich, pyta  o sprawy rodzinne, miejsce zamieszkania. Dzieci miały, również wiele pytań do policjanta, który cierpliwie wszystko tłumaczył naszym małym uczniom. 

       Składamy serdeczne podziękowania Komendantowi z Komisariatu w Cedrach Wielkich za oddelegowanie policjanta na prelekcję. Policjantowi Panu Rafałowi Waśko za przeprowadzenie prelekcji. 

     

    Tomasz Szlak – dyrektor szkoły

    Danuta Jeżowska- wychowawca klasy I

    Wioleta Wilk - pedagog szkolny

  • Gminny Konkurs Piosenki

    Gminny Konkurs Piosenki

    Gminny Konkurs Piosenki

    Po raz XIII, 11 maja, spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej w Wocławach na Gminnym Konkursie Piosenki. Tym razem repertuar składał się z piosenek o tematyce rodzinnej. Naszą szkołę reprezentowali:

    „0”- Anastazja Siwonia

    klasa I – Pola Figiel

    klasa II – Anna Pietraszyńska

    klasa III – Witkoria Chechła

    klasa IV – Julia Jankowska

    klasa V – Emilia Olechnowicz

    klasa VI – Natalia Olechnowicz.

    Dla niektórych uczestników był to pierwszy występ przed publicznością. Jednak wszystkim udało się pokonać stres i zaśpiewać. Mogliśmy wysłuchać wesołych utworów jak i bardzo wzruszających.

    Jury miało trudne zadanie, a ostatecznie przyznało: II miejsce - Wiktorii Chechła, III miejsce - Julii Jankowskiej, również III zajęła Emilia Olechnowicz, natomiast Natalia Olechnowicz zajęła I miejsce. Nagrodzonym gratulujemy, pozostałym dziękujemy za podjęty trud.

     

     

    Tekst i zdjęcia: Dorota Gawrońska

  • PATRIOTYCZNY MAJ

    PATRIOTYCZNY MAJ

    Ach, ten  Maj…

    W każdym miesiącu możemy odnaleźć jakąś rocznicę wydarzeń historycznych. Jednak maj jest pod tym względem szczególny, ponieważ tu skumulowało się najwięcej  ważnych dat: 1 Maja, 2 Maja, 3 Maja i 8 Maja. Uczniowie klasy szóstej wprowadzili nas w klimat majowych rocznic, przypominając genezę świąt. Dodatkowo widzowie mogli zobaczyć prezentację multimedialną (pt.” Patriotyczny Maj”), przygotowaną samodzielnie przez szóstoklasistów.  Mikołaj Szaniawski rozpoczął tę „żywą” lekcję historii, opowiadając o wydarzeniach z 1 Maja, związane ze świętem robotniczym. Natomiast Krystian Tarasiuk nawiązał do przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i wyjaśnił nam korzyści, wynikające z tego wydarzenia. Kacper Kapusta zapoznał wszystkich z informacjami na temat Święta Flagi, przedstawił krótki film dotyczący symboli narodowych. O 3 Maja opowiedziała bardzo szczegółowo Natalia Olechnowicz. Następnie Dorian Gara przedstawił w „pigułce” historię II wojny światowej, nawiązując do ostatniego, „młodego” święta – 8 maja, czyli Narodowego Dnia Zwycięstwa. Ten dzień ustanowiono dopiero w 2015 r., zastępując wcześniejsze Święto Zwycięstwa i Wolności z dnia 9 maja. Uroczystość zakończyła komenda: „Baczność! Do hymnu!”. I wówczas cała społeczność szkolna zaśpiewała całą wersję hymnu państwowego. Szóstoklasiści stanęli na wysokości zadania i należą się im brawa.

    Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez klasę 6:

    Patriotyczny_Maj.pptx

    Tekst: Karolina Lidke

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Giemlicach
    Giemlice 1
    83-022 Suchy Dąb
  • (+48)58 692 61 44

Galeria zdjęć