Szkolne Koło Wolontariatu

Nawigacja

  • OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

    Opowieść wigilijna

     

     

              W poniedziałkowy poranek, 11 grudnia, mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie Studia Artystycznego AKADO pt. „Opowieść wigilijna”, opartego na motywach powieści Charlesa Dickensa. Spektakl wprowadził nas w świąteczny klimat, uświadamiając nam  jaką rolę pełnią Święta Bożego Narodzenia spędzane w gronie rodzinnym. Dziadek Władek, dzięki swojej wnuczce Zuzi, staje się życzliwym i szczodrym człowiekiem. Morał tej historii uczy nas, że poczucie szczęścia  zależy nie od dobrobytu, tylko od miłości do innych ludzi. Z tym przesłaniem rozpoczęliśmy przedświąteczny czas.

     

     

    Tekst i zdjęcia: Dorota Gawrońska

  • PIERWSZOKLASIŚCI SZYKUJĄ SIĘ DO ŚWIĄT

    Pierwszoklasiści szykują się do świąt

     

     

     

           Nadszedł ten cudowny czas przygotowań do świąt. Już od 1 grudnia klasa I zaczęła odliczać dni do wigilii Bożego Narodzenia. W sali pojawił się kalendarz adwentowy, a zadaniem dyżurnego jest  odcinanie z niego jednego dnia. Natomiast w Mikołajki uczniowie przymierzali czapkę i brodę, bo przecież każdy może zostać świętym Mikołajem, wystarczy tylko pomagać potrzebującym. Potem wszyscy dekorowali choinkę bombkami, aniołkami i łańcuchami. Powstały też pierwsze ozdoby i prace plastyczne. Jednakże jeszcze wiele zostało do zrobienia. Przede wszystkim trzeba poćwiczyć śpiewanie kolęd i pastorałek oraz przygotować salę do klasowej wigilii. Zatem trzymajcie kciuki za pierwszoklasistów, by zdążyli się w pełni przygotować się do świąt.

     

    Tekst i zdjęcia: Dorota Gawrońska

  • LUBIMY POMAGAĆ!

    Lubimy pomagać!

    13 grudnia klasa IV w ramach wolontariatu odwiedziła Dom Dziecka w Tczewie. Wspólnie   z Rodzicami, uczniami i wychowawczynią zebraliśmy przybory szkolne, gry planszowe oraz słodkości. Mikołajkową paczkę przekazaliśmy podopiecznym, ponieważ lubimy dzielić się i pomagać rówieśnikom, którym jest bardzo trudno ze względu na sytuację, w której się obecnie znaleźli. Po placówce oprowadził nas pan Piotr, który pokazał nam codzienne życie swoich mieszkańców.

    Dla wszystkich z nas to było wyjątkowe i niezapomniane przeżycie.

    Tekst i zdjęcia

    Żebrowska Aneta

  • UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA

    Uroczysta Msza Święta

          W 35 rocznicę śmierci ks. biskupa Kluza tj. 5 grudnia 2017 roku o godzinie 11.00 odbyła się uroczysta msza święta w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Trutnowach koncelebrowana przez ks. dziekana Janusza Mathea przy udziale księży z dekanatu oraz byłego proboszcza księdza Jana Gabańskiego. Naszą szkołę reprezentował dyrektor szkoły – Tomasz Szlak oraz poczet sztandarowy w składzie: Natalia Olechnowicz, Oriana Gara, Paulina Dykowska oraz Mikołaj Szaniawski. Opiekę nad pocztem sprawował pan Bartłomiej Więckowski.

        Po mszy świętej delegacja szkoły  złożyła kwiaty oraz znicze pod tablicą upamiętniającą ks. biskupa sufragana gdańskiego Kazimierza Kluza.

     

  • ANDRZEJKI I OTRZĘSINY

    Andrzejki i Otrzęsiny!

          Dnia 30.11 w naszej szkole obchodziliśmy popularne Andrzejki. Świętowanie  zaczęliśmy od szkolnego sklepiku, w którym można było kupić słodycze i coś do picia. Kolejną atrakcją była muzyka na przerwach, która umilała nam czas odpoczynku.

         O godzinie 14.00 na holu zasiedli wszyscy uczniowie naszej szkoły, oprócz klas IVi VII ponieważ tego dnia klasa najstarsza prowadziła otrzęsiny. Czwartoklasiści mieli do wykonania kilka zadań aby potwierdzić przynależność do starszyzny szkolnej. Między innymi próba odwagi, zwinności czy współpracy klasowej. Wszystkie próby zakończyli pomyślnie i w nagrodę zostali przyjęci do starszyzny i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po zakończonych otrzęsinach wszyscy wrócili do zabawy podczas dyskoteki andrzejkowej, w której także były konkursy związane z wróżbami andrzejkowymi. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do udziały w kolejnych.

    Samorząd Uczniowski

  • Andrzejkowe spotkanie klasy O i I

    Andrzejkowe spotkanie klasy O i I

     

     

           Klasa I wraz oddziałem przedszkolnym, postanowiły wspólnie zorganizować Andrzejki i tradycyjnie sobie powróżyć. To niezwykłe, magiczne spotkanie rozpoczęło się od przekładania butów, żeby sprawdzić kto najszybciej zmieni stan cywilny. Następnie każdy uczestnik sprawdził jak jego przyszła sympatia będzie miała na imię.  Było też losowanie bilecików z zawodami i ulubionymi kolorami, rzuty kostką oraz kręcenie butelką. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął przepowiedzieć sobie coś wyjątkowego. Nie zabrakło też najbardziej znanej wróżby andrzejkowej czyli lania wosku przez klucz. Spotkanie zakończyło się  bieganym opowiadaniem, które wzbudziło wiele radości.

     

    Tekst: Dorota Gawrońska

    Zdjęcia: Dorota Gawrońska i Anna Zatorska

  • 13. Wojewódzki Konkurs Poetycki „W Pałacu Słów’’

    13. Wojewódzki Konkurs Poetycki „W Pałacu Słów’’              

                  W dzisiejszych czasach, w dobie Internetu i cyfryzacji, młodzież z niechęcią sięga po książkę. Często jedynymi pozycjami, czytanymi przez młodych ludzi, są lektury szkolne. Do tego, że literatura rozwija wyobraźnię, poszerza horyzonty, nikogo nie trzeba przekonywać. Kto czyta, ten wie, w jaką  cudowną „podróż w nieznane” się wybiera. 

                  Jeszcze  większym wyzwaniem dla  młodzieży jest poezja.  Trudny język, brak odniesienia do ich rzeczywistości czy zwyczajnie niezrozumienie  tematu, stają się przeszkodą nie do pokonania. Dlatego odrzucają czytanie poezji i  tworzenie własnych utworów literackich.

                  Nie można jednak stosować tych kryteriów  wobec wszystkich. Są i tacy, dla których jest to wspaniała przygoda i chętnie podejmują próby „zaprzyjaźnienia się” z literaturą piękną na różne sposoby. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Giemlicach  postanowili sięgnąć po pióro, przelewając na papier swoje myśli i uczucia. Pod czujnym okiem pani Karoliny Lidke powstały wiersze, ukazujące wrażliwą naturę autorów, ich świeże spojrzenie na życie codzienne pełne radości, ale i trosk, oraz na otaczającą przyrodę. Powstałe utwory wzięły udział w 13. Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „W Pałacu Słów”. konkursu zgłoszono prace 9 uczniów, w tym – 13 tekstów. Oto nazwiska naszych młodych talentów:

    - Wiktoria Chechła klasa 4,

    - Agata Gruźlewska klasa 4,

    - Amelia Radomska  klasa 4,

    - Kinga Walenczikowska klasa 5,

    - Kacper Wojtalik klasa 6,

    - Emilia Olechnowicz klasa 6,

    - Bartosz Michta klasa 6,

    - Julia Przybylska klasa 6,

    - Natalia Olechnowicz klasa 6

               Dnia 16 listopada 2017 r. odbyło się końcowe posiedzenie jury 13. Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „W Pałacu Słów”, na który nadesłano: 175 tekstów ze szkół podstawowych, 53 teksty ze szkół gimnazjalnych oraz 143 teksty ze szkół ponadgimnazjalnych. Jury oceniło 371 utworów poetyckich.

    Jury w składzie:

    1. Stefan Szczygłowski – poeta, prozaik, redaktor prasowy i telewizyjny, nauczyciel pracowni kreacji literackich i bloga Pałacu Młodzieży w Gdańsku,

    2. Elżbieta Porowska – dyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku,

    3. Tomisław Ryczko – aktor, reżyser, nauczyciel pracowni teatralnej i kreacji scenicznych w Pałacu Młodzieży w Gdańsku,

    postanowiło przyznać 1. miejsce w kategorii : szkoły podstawowe

    Natalii  Olechnowicz ze Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w  Giemlicach.

               Dnia 24 listopada 2018 r. w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbyła się uroczysta Gala  13. Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „W Pałacu Słów’’. Nagrody laureatom wręczyła jurorka konkursu  pani Elżbieta Porowska – dyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Wiersze, wyświetlane na ekranie, zaprezentował drugi z jurorów pan Tomisław Ryczko – aktor, nauczyciel w PM. Przewodniczący jury pan Stefan Szczygłowski - poeta i prozaik, nauczyciel w PM skierował do nagrodzonych wiele ciepłych słów, pełnych podziwu dla twórczości młodych poetów. Wszystkim młodym twórcom, wchodzącym na scenę, towarzyszyły głośne fanfary.

    Serdecznie gratulujemy laureatce.  

    Z mojej strony mogę tylko wystosować apel do wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w konkursach literackich czy poetyckich – piszcie czy to wiersze, czy opowiadania. A ja służę pomocą i radą. Więcej odwagi. Każdy może być artystą!

    Tekst i foto: Karolina Lidke

     

     

  • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

    Spotkanie z podróżnikiem

           24 listopada uczniowie naszej szkoły spotkali się z Panem Tomaszem Ilnickim – nauczycielem wychowania fizycznego, podróżnikiem, pasjonatem historii i gier komputerowych. Pan Tomek zainteresowany tematyką nuklearnych katastrof, opowiadał młodzieży o Czarnobylu. Wybuch reaktora elektrowni atomowej w Czarnobylu to jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Promieniowanie, niepewność, panika. Kilkadziesiąt sekund wystarczyło, by życie tysięcy ludzi legło w gruzach, a miliony ogarnął zwierzęcy strach o przyszłość. Co dziś zostało po tamtych emocjach? I po tamtym miejscu?  Obszar, z którego po katastrofie ewakuowano zagrożoną skażeniem ludność, nazywany jest Strefą. Jest niedostępny, ale nie aż tak, by nie dało się do niego dotrzeć. Tomasz Ilnicki opowiadając zabiera nas w podróż w przeszłość i przyszłość równocześnie. Jak w grze komputerowej prowadzi nas przez kolejne lokacje: szerokie aleje Prypeci, miasta-widma, w którym natura zwyciężyła cywilizację, cmentarzysko statków, przerażający pustką oddział położniczy szpitala. Razem z nim przebijamy czołówką mroki korytarzy w podziemnym laboratorium, by za chwilę spoglądać na ten fascynujący świat ze szczytu dźwigu. Szczera, autentyczna opowieść o pasji, poszukiwaniu wolności i cenie, jaką za to trzeba zapłacić. Wyprawy zaowocowały wykonaniem tysięcy zdjęć tego niezwykłego obszaru oraz pozyskaniem niezwykle ciekawych informacji dotyczących historii tego miejsca oraz sposobów jego aktualnego funkcjonowania. Wbrew pozorom osławiony Czarnobyl jest jedynie bazą wypadową do miejsc naprawdę niezwykłych i poruszających. Wiele z nich stanowi po dziś dzień świadectwo ludzkiej krzywdy. Tzw. Strefa to inny świat, w którym reguły wyznaczane są przez przyrodę. Natura pochłonęła tę krainę-widmo w stopniu tak głębokim, że jej eksploracja to nie lada wyzwanie. W tym pozornym chaosie funkcjonują obok siebie różnorakie zwierzęta, mroczne budowle z burzliwą przeszłością. Katastrofa ta zniszczyła nie tylko duży fragment tego niezwykłego kraju, ale przede wszystkim pochłonęła tysiące ofiar. Ponadto, w wyniku błędu człowieka, ogromne połacie terenu zostały skażone promieniowaniem.

    Dziękujemy za niezwykłą lekcję historii.

     

    Żebrowska Aneta

  • WYJAZD DO PAPUGARNI W GDAŃSKU

          Wyjazd do Papugarni w Gdańsku

      16 listopada klasy IV i V wybrały się do Papugarni w Gdańsku. To miejsce, w którym mieszka kilkadziesiąt różnej wielkości, przyjaznych i oswojonych papug. Na początek pani z obsługi poinformowała uczestników o zasadach, jakie panują w Papugarni. Należało zdjąć wszelką biżuterię oraz ozdoby, ponieważ papugi, prawie tak jak sroki, chętnie się nią interesowały. Jeszcze tylko należało zdezynfekować ręce i można było znaleźć się w królestwie papug. Każdy uczeń otrzymał porcję karmy dla ptaków. Duże i różnokolorowe papugi ary siedziały wysoko na specjalnych gałęziach i linkach. Wszyscy mieliśmy możliwość dotykania i karmienia papużek, bardzo podobały im się błyszczące rzeczy, które próbowały sobie oderwać. Były bardzo przyjazne, chętnie jadły karmę. Spotkanie z tymi egzotycznymi ptakami to dla wszystkich niesamowite i niezapomniane przeżycie. Wyjazd sprawił nam wiele radości. Papugarnia to nie tylko idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu, ale również okazja dla każdego kto kocha zwierzęta do poszerzania wiedzy na ich temat.    

    Żebrowska Aneta

    Lidke Karolina     

  • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    Narodowe Święto Niepodległości

                13 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Najpierw pan dyrektor Tomasz Szlak wygłosił krótkie przemówienie, w którym podkreślił ważną rolę odzyskania przez Polaków niepodległości, dzięki czemu żyjemy w wolnym kraju i możemy posługiwać się językiem ojczystym. Następnie byliśmy świadkami przedstawienia, opowiadającego burzliwe losy Rzeczypospolitej od pierwszego rozbioru w 1772 r., aż do odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 r. Prezentowanej historii towarzyszyły recytacje wierszy wybitnych Polaków oraz piosenka „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Całości dopełniła klimatyczna oprawa a widowisko zostało odegrane w półmroku, co trafnie obrazowało sytuację Polski w tamtych czasach. Na koniec  odśpiewaliśmy w całości „Mazurka Dąbrowskiego”, a pan dyrektor podziękował uczniom i nauczycielom za wspaniałe przedstawienie. Udział w nim wzięli uczniowie klas III-VII, a za organizację odpowiedzialni byli pani Karolina Lidke, pani Jolanta Abramowicz oraz pan Maciej Jaskulski.

     

    Tekst: Maciej Jaskulski

    Zdjecia: Dorota Gawrońska

  • POŻEGNANIE PANA WŁADYSŁAWA CHAJBOSA

    POŻEGNANIE PANA WŁADYSŁAWA CHAJBOSA

    Pożegnanie Pana Władysława Chajbosa.


        Po 16 latach pracy pożegnaliśmy naszego pracownika Pana Władysława Chajbosa. Pracę w szkole Pan Władek rozpoczął, kiedy dyrektorem był Pan Waldemar Maciejewski. W swojej pracy był bardzo oddanym pracownikiem, dyspozycyjnym, zawsze służył pomocą i doświadczeniem.
        9 listopada 2017 r. zgromadzili się wszyscy pracownicy szkoły, aby uroczyście pożegnać i podziękować za wspólnie przepracowane lata. Dyrektor szkoły Pan Tomasz Szlak w imieniu wszystkich podziękował za trud i wkład pracy, który Pan Władek włożył przez te lata. Był wyraźnie wzruszony, kiedy otrzymał kwiaty oraz prezent od wszystkich z którymi pracował. Dyrektor złożył serdeczne życzenia zdrowia, powiedział że Pan Władek jest zawsze mile widziany w szkole i zaprosił na wspólną Wigilię. Na koniec zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie.

  • PRELEKCJA POLICJI

    PRELEKCJA POLICJI

    PRELEKCJA POLICJI W NASZEJ SZKOLE

        W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Każdego roku szkolnego odbywa się u nas prelekcja policji. Najmłodsi uczniowie poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w drodze do i ze szkoły. Starsi uczniowie zaś mogą porozmawiać z policją na nurtujące ich tematy. W ramach edukacji zaprosiliśmy policjanta z Komisariatu Policji w Cedrach Wielkich- Pana Rafała Waśko, który spotkał się najpierw z najmłodszymi uczniami. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się na drodze, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji.


        Na kolejnej lekcji  z Policjantem spotkały się  starszaki czyli uczniowie klas 4-7. W czasie prelekcji policjant rozmawiał z uczniami i przekazał informację dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich za popełnione przez nich czyny oraz przejawy demoralizacji. Poruszono temat agresji wśród młodzieży oraz wulgarnego i agresywnego zachowania na terenie szkoły w stosunku do innych uczniów, jak i nauczycieli oraz pracowników szkoły. Omówiono skutki posiadania różnych środków psychoaktywnych. Pan Rafał Waśko przypomniał również starszakom o konieczności noszenia odblasków na ubraniu lub na plecakach. W szczególności gdy chodzą po zmroku.


        Składamy podziękowania za pomoc w  zrealizowani prelekcji w naszej szkole Panu Markowi Silarskiemu Komendantowi Komisariatu Policji w Cedrach Wielkich. Serdecznie dziękujemy Panu Rafałowi Waśko za przeprowadzenie prelekcji, świetny i komunikatywny  kontakt z naszymi uczniami. Zapraszamy za rok.

    Tekst: Wioleta Wilk

    Foto: Dorota Gawrońska

  • „WOLNOŚĆ! NIEPODLEGŁOŚĆ! ZJEDNOCZENIE!”

    „WOLNOŚĆ! NIEPODLEGŁOŚĆ! ZJEDNOCZENIE!”

    „WOLNOŚĆ! NIEPODLEGŁOŚĆ! ZJEDNOCZENIE!”

          Z okazji Dnia Niepodległości, 10 listopada, zorganizowano gminne obchody tego ważnego dla kraju święta. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Św. Aniołów Stróżów w Cedrach Wielkich. Uczestniczył w niej również poczet sztandarowy z naszej szkoły, reprezentowany przez Paulinę Dykowską, Orianę Garę i Bartosza Michtę. Opiekę nad nimi sprawowała Pani Dorota Gawrońska. Przy obelisku ofiar „Marszu Śmierci” złożono wiązanki biało - czerwonych kwiatów i zapalono znicze w obecności sztandarów szkół oraz ochotniczej straży pożarnej . Potem wszyscy udali się do Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie odbyła się część artystyczna oraz rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu  Plastycznego pt. „WOLNOŚĆ! NIEPODLEGŁOŚĆ! ZJEDNOCZENIE!”. W kategorii klas IV-VI, I miejsce zajęła Amelia Radomska, natomiast w kategorii klas VII i gimnazjum – Oriana Gara zajęła III miejsce.  Dziewczęta otrzymały nagrody z rąk Pana Wójta Janusza Golińskiego.

    Tekst: Dorota Gawrońska
    Zdjęcia: Dorota Gawrońska, ŻOKiS

  • ZMIANA GODZINY ZEBRANIA Z RODZICAMI

    Drodzy Rodzice!

    Godzina najbliższego zebrania z rodzicami uległa zmianie. Spotkanie odbędzie się dnia 16 listopada o godzinie 16:00. Zapraszamy.

    Dyrektor Szkoły

    Tomasz Szlak

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

    ZEBRANIE Z RODZICAMI

    ZEBRANIE Z RODZICAMI

    Najbliższe ZEBRANIE Z RODZICAMI odbędzie się dnia 16 listopada o godz. 17:00.

     Dyrektor Szkoły

     Tomasz Szlak

  • POWIATOWE ZAWODY W TENISA STOŁOWEGO

    Powiatowe Zawody w tenisa stołowego

    Dnia 8 Listopada w Sobowidzu odbyły się powiatowe zwody w tenisa stołowego szkół podstawowych. Naszą szkolę reprezentowali Gara Dorian  i Tomaszewski Mateusz.  Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując III miejsce w powiecie, przegrywając tylko jedno spotkanie serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

     

    Bartłomiej Więckowski

  • GMINNE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM

    Gminne Zawody w tenisa stołowego

    Dnia 7 Listopada odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali  w szkole podstawowej; Wiktoria Chechła, Jankowska Julia, Tomaszewski Mateusz, Gara Dorian i Kamil Banasiak, w kategorii gimnazjalnej Olechnowicz Natalia, Gara Oriana.

    Nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony, dziewczęta zajęły II miejsce w swojej kategorii a chłopacy wywalczyli awans do finałów powiatowych gdzie reprezentowali gminę Cedry Wielkie.

     

     

    Bartłomiej Więckowski

     

  • HALLOWEEN

    Halloween

             We wtorek, 31 pażdziernika, naszą szkołę nawiedziły strachy i straszydła, wiedźmy i wampiry w dyniowych lampionach zapłonęły świece. W murach szkoły rozbrzmiała przerażająca muzyka rodem z horroru. Podczas dużej przerwy hol szkoły zapełnił się uczniami przebranymi w upiory aby poczuć atmosferę tradycji pochodzącej z krajów anglojęzycznych - Halloween.

    Anna Zatorska

  • Dni wolne od nauki

    Dni wolne od nauki

    Dyrektor informuje, że w dniach 1-3 listopada nie będą się odbywać zajęcia edukacyjne.

    Tomasz Szlak

  • DZIEŃ GOFRA

    DZIEŃ GOFRA

           Dnia 26 Października w naszej szkole odbył się „Dzień gofra”. Od godziny 8.00 w jednej z sal uczennice  z klas starszych sprzedawały pyszne i jeszcze ciepłe gofry z przeróżnymi dodatkami. Zainteresowanie było ogromne. W całej szkole uniósł się słodki zapach, który kusił zarówno młodszych jak i starszych. Z zebranych środków samorząd kupił rakietki do gry w tenisa stołowego. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przyjemnego eventu.

    Natalia Olechnowicz

    Uczennica klasy VII

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Giemlicach
    Giemlice 1
    83-022 Suchy Dąb
  • (+48)58 692 61 44

Galeria zdjęć